yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

‘Bilimde Kadın’ burs programı, dünya standartlarında eğitimin kapılarını açıyor

British Council’ın ‘Bilimde Kadın’ programı, yetenekli bayan bilim beşerlerine Birleşik Krallık’ta yüksek lisans yapmaları için burs sağlayarak dünya çapında meslek muvaffakiyetlerini teşvik ediyor.

‘Bilimde Kadın’ burs programı, dünya standartlarında eğitimin kapılarını açıyor


British Council’ın ‘Bilimde Kadın’ programı, yetenekli bayan bilim beşerlerine Birleşik Krallık’ta yüksek lisans yapmaları için burs sağlayarak dünya çapında meslek muvaffakiyetlerini teşvik ediyor. Program bu yıl, Türkiye de dahil olmak üzere 12 ülkede 25 burs vererek çeşitli kurslara erişim sağlarken birebir vakitte tüm eğitim fiyatlarının karşılanması, aylık hayat bursları, ulaşım masrafları, vize ve sıhhat sigortası fiyatları üzere kapsamlı avantajlar sunuyor.

Uluslararası Bilimde Bayan ve Kız Çocukları Günü (11 Şubat) kapsamında British Council’ın ‘Bilimde Kadın’ programı, yetenekli bayan bilim beşerlerine eşsiz bir burs imkanı sağlayarak Birleşik Krallık’ta dünya standartlarında lisansüstü eğitim almalarına imkan tanıyor. Bu program, bursiyerlerin hem kendi ülkelerinde hem de memleketler arası bir meslek başarısı elde etmelerini sağlıyor.

British Council bu yıl Türkiye, Batı Balkanlar, Orta Asya ve Güney Kafkasya’dan 25 bursiyere toplam 900 bin Sterlin bedelinde burs sağlıyor. Program, Birleşik Krallık’ın beş seçkin üniversitesinde (University of BradfordCranfield UniversityUniversity of GlasgowUniversity of St Andrews ve University of Stirling) 67 yüksek lisans (MSc) programından oluşan geniş bir yelpazeye erişim sunuyor. Bursiyerler eğitimlerini tamamladıktan sonra ülkelerindeki STEM (bilim, teknoloji, mühendislik, matematik) kesimine katkıda bulunmak üzere ülkelerine dönerek Birleşik Krallık’taki irtibatlarını ve tecrübelerini paylaşıyor.

Yurtdışında eğitim alma talihi bulamayanlar için bir fırsat olarak tasarlanan program, bu burs olmadan yurtdışında eğitim alamayacak olan müracaat sahiplerine öncelik veriyor. Eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılığa vurgu yapan program, her yaştan bayanın başvurusunu kabul ediyor. Ayrıyeten, müracaat sahiplerinin, uygun bir lisans derecesine sahip olmak da dahil olmak üzere, seçecekleri üniversite programının kabul şartlarını karşılamaları gerekiyor.

2024-5 akademik yılı için ‘Bilimde Kadın’ bursiyerleri, tam tahsil fiyatlarını, aylık ömür burslarını, ülkelerinden Birleşik Krallık’a gidiş-dönüş uçuşlarını, vize ve sıhhat sigortası fiyatlarını ve gerekirse IELTS imtihanı için geri ödemeyi kapsayan yardımlara sahip oluyor. Burs programı kapsamında sunulan ek dayanaklar ortasında ise kurs dahilindeki temel seyahatler ve gereçler üzere eğitimle ilgili masrafların karşılanması da bulunuyor.

Başvurular, üniversiteler aracılığıyla direkt yapılabilir. Müracaat sahipleri, Şubat ayı itibariyle mevcut bursların tam listesine erişmek için British Council Türkiye web sitesini ziyaret edebilirler. Bursiyerlerin programa başvurmaları için son tarih 30 Nisan 2024’tür.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ