yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bir İşçi bayramını daha geride bıraktık

İktidarının uyguladığı yanlış siyasetler nedeniyle, ülke olarak önemli bir sosyoekonomik buhranı yaşıyoruz. İşsizliğe mahkum edilen milyonlarca işçimizin ve ailelerin yaşadığı zorluklar, maalesef İktidar ve etrafının umurunda bile değil…

Bir İşçi bayramını daha geride bıraktık


Bir tarafta halkın parasıyla kurulan saray sofraları, öbür tarafta fakir halk… Bir tarafta ıstakozlar, öteki tarafta ekmek kuyruğunda milyonlar… Bir tarafta lüks ve şatafat, başka tarafta yoksulluk…

İşsizliğin çözüldüğü, iş cinayetlerinin son bulduğu, yoksulluk ve gelir dağılımındaki eşitsizliğin düzeltildiği, üreten, istihdam yaratan bir Türkiye’nin tekrar temellendirildiği yarınlara olan inancımızla CHP Kümesi olarak tüm işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.

       6 Mayıs 1972

Cesaretle attıkları son adımda “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye” diye haykıran, bu ülkenin vatansever evlatlarını; Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı hürmet ve hasretle anıyorum.

      Sarsıntı Ve Doğal Afetler Komisyonu

Öncelik zelzele olmak üzere meydana gelen farklı afetler; ülkemiz gayri safi ulusal hasıla’nın %3’ü oranında direkt ekonomik kayba neden olmakta, dolaylı ekonomik kayıplar hesaba katıldığında ise bu sayı daha da yükselmektedir. Problemlerin ana kaynağı olarak gösterilen çarpık yapılaşmanın en temel ögesini ise revizyon imar planları ve plan tadilatları oluşturuyor. Gerek revizyon imar planları ve gerekse parsel bazlı plan tadilleri ile kentimizi bina ve beton çöplüğüne çeviren bizleriz. Bu gerçeği biliyor olmamıza karşın, daima plan tadilatlarına müsaade vererek, kentimize yeni çöplerde ek etmekten geri durmuyoruz. Daha da farklı olan ise yapılan işin ”yasal” olmasıdır. Aslında bu durum; ”yasal”olmaktan fazla ”ahlaki” bir sorun olarak karşımıza çıkar ve buna son vermediğimiz surece de bina ve beton çöplüğüne çevirdiğimiz kentimizde enkaz altında kalmaya devam ederiz.

Afet İşleri müdürlüğünün kurulmasını kâfi görmüyoruz. Adapazarı Belediyesi Meclis’i bünyesinde sürece katkı vermek ismine Sarsıntı ve Doğal Afetler Kurulu kurularak; kentimizde meydana gelebilecek mümkün bir sarsıntı ve tesirleri çerçevesi kapsamında yapılanlar, yapılamayanlar, yapılamama nedenleri ve yapılması gerekenlerin belirlenmesine yönelik bir görevlendirme yapılması mecburidir. Adapazarı için en kısa müddette afet risklerine karşı belirlenmiş strateji ve aksiyon planları oluşturmalıyız.

       Sığınmacılar

Adapazarı sonları içerisinde sığınmacılara ilişkin kaç iş yeri vardır?

Adapazarı hudutları içerisinde kaç sığınmacıya iş yeri açma ruhsatı verildi?

Adapazarı hudutları içerisinde kaç sığınmacının iş yeri açma ruhsatı olmadığından işyerleri mühürlendi?

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ