yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Birlik ve beraberlik duygularını artıran, baharın gelişini müjdeleyen Hıdırellez, Mudanya’da coşkuyla kutlandı

Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, “Ülkemize bolluk, rahmet, barış ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.

Birlik ve beraberlik duygularını artıran, baharın gelişini müjdeleyen Hıdırellez, Mudanya’da coşkuyla kutlandı


Mudanya Belediyesi’nin klasik hale getirdiği Tirilye Hıdırellez Şenliği’nde baharın gelişi coşkuyla kutlandı. Düzenlenen etkinliklere Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, CHP İlçe Lideri Kurtuluş Furkan Atalay, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda Mudanyalı katıldı.

Bereket ve bolluk mevsimi baharın gelişini müjdeleyen Hıdırellez aktiflikleri, Tarihi Çınar Ağacı altından kortej yürüyüşü ile başladı. Kortejde katılanlar Tarihi Mudanya İlçe Bandosu marşlarıyla Kız Denizi’ne yürüdü.

EN HOŞ DİLEKLER DİLENDİ
Kız Denizi’nde Mudanya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisi ile renklenen etkinliklerde, coşku Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç’ın yaktığı Hıdırellez ateşi ile doruğa ulaştı. Lider Dalgıç, “Tirilye’de oyunlar oynadık, kıyıda Hıdırellez ateşimizi yaktık, ilçemiz ve ülkemiz için en hoş dilekleri dileyerek, tabiatın uyanışına ortak olduk.

Birlik ve beraberlik hislerimizi artıran, rahmet ve bolluk mevsimi baharın gelişini simgeleyen Hıdırellez sevincini Tirilye Mahallemizde yaşadık. Hıdırellez heyecanımıza ortak olan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyor, ülkemize bolluk, rahmet, barış ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ