yandex
ankara seo
ankara web tasarım
21.04.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Boltas İki Robotu İşe Aldı, Tekrar Eden İşleri Onlar Yapıyor

Lojistik kesiminin esaslı markalarından Boltas, globalleşme adımlarının yanı sıra dijitalleşme ve teknoloji yatırımlarını da sürdürüyor.

Boltas İki Robotu İşe Aldı, Tekrar Eden İşleri Onlar Yapıyor

Lojistik kesiminin esaslı markalarından Boltas, globalleşme adımlarının yanı sıra dijitalleşme ve teknoloji yatırımlarını da sürdürüyor.

Ar-Ge departmanı ile verimlilik artırıcı projeler, yazılımlar ve uygulamalar da geliştiren şirketin Teknoloji ve Ar-Ge Direktörü & İcra Kurulu Üyesi Harun Özdemir, Robotik Süreç ve Otomasyon konusunda kıymetli çalışmalar yaptıklarını belirtti. Özdemir, “Tekrar eden işlerimizi önemli manada robotlara aktarabildik. 2025’te kıymetli ölçüde Yapay Zekâ temelli sistemler kullanacağız.” dedi.

Lojistik dalında 45 yılı geride bırakan Boltas, teknoloji ve bilişim altyapısına yönelik yatırımlarını artırıyor. Şirket, Ar-Ge departmanı ile süreç geliştirici, verimlilik artırıcı projeler, yazılımlar ve uygulamalar üretiyor.

Boltas Teknoloji ve Ar-Ge Direktörü & İcra Kurulu Üyesi Harun Özdemir, verimlilik artışı ve müşterilerine daha âlâ izlenebilirlik sağlamak için son 2 yıldır teknoloji altyapılarını daha da güçlendirdiklerini belirtti. Bu alandaki yatırımlarının zati uzun müddettir devam ettiğini anlatan Özdemir, 3 Yıllık Stratejik Plan kapsamında geçen yıl ise kıymetli sonuçlar aldıklarını söyledi.

“Robotik Süreç yatırımlarını artırdık, karbon salımını azalttık”

Özdemir, “2023 yılında Robotik Süreç ve Otomasyon konusunda kıymetli yatırımlar gerçekleştirdik. UiPath iş birliği ile iki robotu devreye aldık. Tekrar eden işlerimizi önemli manada takımlardan robotlara aktarabildik. Altyapı servis sağlayıcılarımız ile iş ortaklarımız ortasındaki bilgi girişi ve bağlantısını robotlarımız yürütüyor. Servislerimize ilişkin tüm süreçlerde, kritik dokümanlarımızın sistemlere aktarılması, irtibatlı operasyonların otomatik tetiklenmesi ve yürütülmesi hem verimlilik hem de süratli irtibat sağlıyor.” diye konuştu. 

Altyapılarında değerli iyileştirmeler yaptıklarını vurgulayan Özdemir, geniş kapsamlı izlenebilirlik ve kestirimi varış bildirimlerini sağlıklı formda yapabilecek bir sistem oluşturduklarını söz etti. Özdemir, “Teknolojiyi operasyonlarımızın ve hizmetlerimizin odağına koyarak hem karbon salımını azaltacak hem de verimliliği artıracak çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

Yapay Zekâ ve Bolty verimliliği daha da artırdı

GPS sinyaline gereksinim duymadan pozisyon bilgisi alabilen teknolojileri üreten firmalarla çalışmalar yürüttüklerini lisana getiren Özdemir, şunları da kaydetti:

“Müşterilerimize daha uygun izlenebilirlik sağlayabilmek için yazılımlarımızı dönüştürdük, bu yıl daha görünür sonuçlar elde edeceğiz. Stratejik Planımız doğrultusunda, 2025 yılında bilgi tahlili, tahminleme, optimizasyon, planlama ve araç takibi üzere hizmetlerimizde Yapay Zekâyı kıymetli ölçüde kullanacağız. Teknolojik altyapımız ve uzman takımımız buna şimdiden hazır.         

Arkadaşlarımızın ‘Bolty’ ismini verdiği Üretken Yapay Zekâ ve Süreç Robotlarımızın birlikteliği ile geliştirilen platform, iş ortaklarımız için taşıma, operasyon ve depolama süreçlerine ilişkin dokümanları tanıyor, otomatik ve yanlışsız bir biçimde işliyor. Operasyon, depolama, finans başta olmak üzere, Üretken Yapay Zekâ ve robotlarımızın birlikteliği sayesinde verimli ve çevik süreçlere sahip olduk.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ