yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Boltas, Türkiye İle Avrupa Arasında İntermodal Taşımacılıkta Güçleniyor

Milletlerarası nakliyatın küresel oyuncularından Boltas, Türkiye ile Avrupa ortasında gerçekleştirdiği intermodal nakliyat operasyonları ile bölümdeki aktifliğini her geçen gün artırıyor.

Boltas, Türkiye İle Avrupa Arasında İntermodal Taşımacılıkta Güçleniyor


Şirketin İntermodal Müdürü Merih Ünal, “İntermodal nakliyecilik sayesinde müşterilerimize ülkü müddet ve maliyetler doğrultusunda inançlı ve etraf dostu tahliller sunuyoruz.” dedi.

İntermodal hizmetini Türkiye’de sunmaya başlayan birinci şirketlerden biri olan Boltas, Türkiye ve Avrupa ülkeleri ortasındaki haftalık tertipli tren nakliyeciliği servisleri ile intermodal nakliyeciliğin gelişmesine katkı sağlıyor. Şirketin İntermodal Müdürü Merih Ünal, intermodal nakliyat sayesinde Türkiye’nin milletlerarası rekabette değerli bir pozisyon elde edebileceğini belirtti.

 

“Yük nakliyatında demir yolunun hissesi artacak”

Ünal, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın, AB tarafından desteklenen “Türk Demiryolu Kesiminde İntermodal Nakliyecilik Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Projesi”ni, bölüm paydaşlarıyla birlikte yürüttüğünü ve son emelin İntermodal Nakliyat Hareket Planı hazırlanması olduğunu lisana getirdi.

AB ülkelerinde yük nakliyatının yüzde 18’inin demir yoluyla yapıldığına dikkati çeken Ünal, “Ülkemizde ise bu oran yüzde 5’ten az. AB ülkeleri ile ticaret, sürdürülebilirlik siyasetlerinden direkt etkileniyor. Bu kurallar altında, yanlışsız yatırım ataklarıyla intermodal nakliyat ülkemizde de önemli bir ivme kazanacaktır. Bu sebeple Bakanlığın çalışmalarını bedelli buluyoruz. Boltas olarak Türkiye-Avrupa sınırında halihazırda nizamlı tren seferleri ile hizmet veriyoruz. AB ile yürütülen Halkalı Kapıkule Demir Yolu Sınırı Projesi’nin tamamlanması, verimliliği daha da artıracak.” diye konuştu.

Ünal, bu yıl prestijiyle Güney Almanya çizgisinde yatırım ve yeni iş birlikleri yaptıklarını belirterek, “Taşımalarımızı Tekirdağ terminali ile ilişkili olarak Romanya’nın Curtici terminali üzerinden, Orta Almanya ve Benelüks sınırında ise mutabakatlı operatör partnerlerimizle yönetiyoruz.” dedi.

 

“Ro-Ro sınırlarını da ağır halde kullanıyoruz”

Türkiye-Avrupa ortasında Ro-Ro sınırlarını da ağır olarak kullandıklarını söz eden Ünal, “Pendik ve Yalova terminallerinden İtalya’nın Trieste Limanı ve Fransa’nın Sete Limanı’na Ro-Ro ile götürdüğümüz yükleri de Avrupa ülkelerine demir yolu ile ulaştırabiliyoruz. Ro-Ro + demir yolu, Ro-Ro + demir yolu + kara yolu, Ro-Ro + kara yolu ve kara blok treni tahlillerimizle yeni intermodal sınırları üzerinde çalışıyoruz.”  bilgilerini paylaştı.

 

Küresel rekabet gücünü artırıyor, vize problemine takılmıyor

Ünal, Boltas olarak Yeşil Lojistik Evrakı almalarında intermodal taşımalarının değerli hissesi olduğunu vurgulayarak, şunları da kaydetti:

 “Almanya sınırımızda kara yoluna nazaran karşılıklı tek seferde karbon salımını 80 ton azaltıyoruz. Yüzde 15-20 civarında maliyet avantajı sağlayabiliyoruz. İntermodal taşımalar sayesinde, kaynakları verimli kullanarak müşterilerimizi bir adım öne taşıyor, ülkü mühlet ve maliyetler doğrultusunda inançlı ve etraf dostu tahliller sunuyoruz. Kelam konusu taşıma moduyla tır şoförlerinin AB vizesi edinme meselelerini da aşmış oluyoruz. Tüm bunlar hem müşterilerimizin hem de ülkemizin global rekabet gücünü artırıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ