yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki’den ‘Kırsal Mahalle’ çıkışı

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki’nin her gün erken saatlerde gerçekleştirdiği mahalle seyahatleri, eski köy yerleşimlerinden Eğridere’de devam etti.

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki’den ‘Kırsal Mahalle’ çıkışı


Mahalledeki meseleleri ve gereksinimleri yerinde tepsit eden Lider Eşki, “Yerelden kalkınmanın sağlanması gayesiyle şu anda mahalle statüsünde olan eski köy yerleşimlerinin ‘kırsal mahalle’ye dönmesinin yararlı olacağına inanıyorum.

Bu sayede köylerimizde yine ziraî üretimin artması mümkün olacaktır” diye konuştu.

İnceleme seyahatine Lider Eşki’nin yanı sıra ilgili lider yardımcıları, ünite müdürleri ve Mahalle Muhtarı Turgut Karabaş da katıldı.

Gereken çalışmalar yapılacak

Köy kahvesinde çay içip, dev kazanlarda nohutla yapılan klâsik yemeklerini pişiren bayanlarla sohbet eden Lider Ömer Eşki, sokak sokak gezdi, mahalle sakinleri ile sohbet etti. Sıkıntılarını dinleyip, talepleri alan Eşki, düğün salonu, futbol alanı ve yollarla ilgili gerekli çalışma ve yatırımların en kısa müddette yapılacağını söyledi. 

Kırsal kalkınma için statü değişimi

Eğridere’nin pozisyonu itibariyle yalnızca Bornova’nın değil İzmir’in en hoş yerleri ortasında olduğunu söz eden Lider Eşki, “Köylerimizi gezmeye başladık. Seçim periyodunda köylerimizin kırsal mahalle statüsü alması için vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda efor harcıyacağımızı söylemiştik. Köylerimizin gelişmesi için bunun kesinlikle yapılması gerekiyor. Bu tarafta gerekli teşebbüslerde bulunacağız. Temel gayemiz buralarda yaşayan insanlarımızın köy yaşantısından kopmaması, tarım ve hayvancılığın daha da geliştirilmesi. Bunu da canlı hayvan ve kümes takviyesi vererek yapacağız” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ