yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bornova Belediyesi’nden psikolojik danışmanlık hizmeti

Bornova Belediyesi, ekonomik sorunlar, zorlaşan kent hayatı yahut aile içi sıkıntılar yaşayan Bornovalıların yardımına ruhsal takviyeyle koşuyor.

Bornova Belediyesi’nden psikolojik danışmanlık hizmeti


Bornova Belediyesi Bayan Aile Müdürlüğü’nde misyon yapan uzman psikologlar, güç şartlarla baş etmekte zorlanan Bornovalılara birebir görüşmeler yaparak destek olurken, Belediye Başkanı Ömer Eşki, “Her alanda Bornovalının yanındayız” dedi.

Yapılan müracaatların birçok mesleksel ve ferdî sorunlar, kişilerarası bağlantılar, duygu-durum sorunları, tasa bozuklukları, ekonomik ömrün zorluklarına bağlı gerilim ve aile içi bağlantı problemlerinden oluşuyor. Bornova’da çok sayıda öğrenci bulunmasından ötürü akademik sorunlar ve ahenk sorunları de takviye talepleri ortasında öne çıkıyor.

Aile ve çocuklar da faydalanıyor

Psikolog takımı içinde aile terapisi ve çocuk-ergen psikolojisi alanında çalışanlar da bulunuyor. Aile terapistleri, aile üyeleriyle birlikte yahut ferdi olarak görüşmeler yaparak aile içi irtibat problemleri, çocuk ve ebeveyn danışmanlığı üzere alanlarda dayanak sağlıyor. Çocuklarda, danışanın yaşına uygun irtibat yolları kullanılıyor. Psikologlar, oyunlar, oyuncaklar, kıssalar ve fotoğraflar aracılığıyla çocukların hislerini ve sorunlarını tespit ederek bu sorunlarla nasıl başa çıkacakları konusunda destek oluyor.

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bornovalıların memnunluğu ve huzuru için her alanda yanlarında olduklarını hatırlatarak, “Maalesef ömür şartları ve kent hayatı giderek zorlaşıyor. Öğrencilerimizin derslerle, imtihan gerilimiyle ve ahenk problemleriyle başa çıktığını biliyoruz. Aile içi irtibat, zorlaşan hayat şartları nedeniyle giderek bozuluyor. Alanında uzman psikologlardan oluşan takımımız, bu türlü bir ortamda Bornovalılara takviye olmak ve güç şartlarla baş etmelerine yardımcı olmak için çalışıyor” dedi.

Psikolojik dayanak almak isteyen Bornovalılar, 0 (232) 999 29 29 numaralı sınırı arayarak Bayan ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlanıp talep oluşturabiliyorlar. Akabinde psikologlar randevu tarihini belirleyerek bilgi veriyorlar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ