yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bornova’da ‘Acil Müdahale’ dönemi

Misyona geldiğinden bu yana mesaiye gün doğarken başlayan Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, tespit ettikleri problemleri birebir gün içinde çözen ‘Acil Müdahale Ekibi’ kurdu.

Bornova’da ‘Acil Müdahale’ dönemi


Planlama ya da öbür kurumlarla uyum gerektirmeyen, süratle çözülebilecek asfalt yaması, kaldırım tamiri, park bakımı ya da ot paklığı üzere problemler, tıpkı günde çözülüyor.

 

Her sabah mesaiye saat 05.00’te Bornova’nın farklı bir mahallesinde başlayan Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, muhtar, meclis üyeleri ve bürokratlarıyla gezip problemleri yerinde tespit ediyor. Bu seyahatler sırasında süratle çözülebilecek meseleleri not alan Acil Müdahale Grupları birebir gün sorunu çözüyor.

 

Dörder kişilik ekipler

Her biri dört bireyden oluşan takımlar asfalt yaması, parke taş tamirinin yanı sıra öbür müdürlüklerle koordine olarak tehlike arz eden otluk alanların temizlenmesi, ağaçların budanması ya da çöp konteyneri bakımı ve paklık üzere alanlara müdahale ediyor. Bu sayede pek çok küçük sorun tıpkı gün içinde çözülürken, planlama ya da öbür kurumlarla uyum gerektiren problemler programa alınarak takip ediliyor.

 

Bornovalı da memnun

Acil Müdahale Takımlarının Bornovalılar tarafından da çok beğenildiğini tabir eden Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, “Elbette amacımız meseleleri kökten çözmek. Lakin bu tahliller ekseriyetle planlama ya da UKOME, elektrik ya da doğalgaz firmalarıyla uyum gerektiriyor. Bornovalının konforunu bir nebze daha arttırabilmek için daha küçük ölçekte ve süratle müdahale edilebilecek alanlara özel tahlil geliştirdik. Mümkün olduğu ölçüde birebir gün sorun çözülüyor. Sabah ziyaretimiz sırasında sorunu bize işaret eden Bornovalılar tekrar tıpkı gün çözüldüğünü gördüğünde çok şad oluyorlar. Bu memnuniyeti alanda hissediyoruz. Bornovalılara temel belediyecilik hizmetlerinde birkaç ay içinde büyük değişim kelamı vermiş, buna da ‘Sıfırıncı projemiz’ demiştik. Grup arkadaşlarımızın özverili biçimde verdiği bu emeğin Bornovalıların da takdirini kazanması bizleri memnun ediyor” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ