yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bornova’da dijital dönüşüm

Türkiye’de Elektronik Doküman İdare Sistemi’ne (EBYS) geçen birinci mahallî idareler ortasında yer alan Bornova Belediyesi, dijital dönüşümdeki öncülüğünü sürdürüyor.

Bornova’da dijital dönüşüm


Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Bornova Belediyesi tarafından satın alınacak yahut satılacak gayrimenkullerin fiyatını belirlemek için yapay zeka kullanmaya başladı. Yeni sistem, hem vatandaşın hem de belediyenin haklarını koruyor.

Bornova Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nde, gayrimenkul ve kamulaştırma bedel tespiti evresinde kullanılan yapay zeka, çeşitli bilgi merkezlerinden, emlakçı sitelerinden ve piyasa datalarından yararlanarak değerleme yapıyor. Uzman işçinin inceleme ve çapraz sorgulamalarının akabinde, belediye tarafından ilan edilecek fiyat belirleniyor.

‘Öncü rolümüz sürecek’

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, hem Bornovalıların hem de Bornova Belediyesi’nin haklarını korumak ve daha güzel hizmet sunmak uğraşında olduklarını belirterek, “Teknoloji yaşama hem sürat hem de konfor ve itimat katıyor. Belediyemizin çalışmasında mümkün olduğu ölçüde teknolojiyi kullanmaya, bu konfordan Bornovalıları faydalandırmaya uğraş ediyoruz. Dijital belediyecilik noktasındaki adımlarımız da bu alandaki öncü rolümüz de sürecek” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ