yandex
ankara seo
ankara web tasarım
17.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bornova’da “etik” eğitimi

Bornova Belediyesi, işçisinin uymak zorunda olduğu “Kamu Vazifelileri Etik Sözleşmesi” kurallarının daha düzgün özümsenmesini sağlamak emeliyle, “Yerel İdarelerde Etik” bahisli eğitim düzenledi.

Bornova’da “etik” eğitimi


Kamuda uygun idare prensiplerinin tam manasıyla hakim kılınmasının, şeffaf, hesap verebilir, adil ve eşit idare yapısının daha da geliştirilmesinin hedeflendiği eğitimi, Ege Üniversitesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Kısmı Lideri Prof. Dr. Çağatay Üstün verdi. Bornova Belediyesi Nevzat Kavalar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitime tüm personel katıldı.

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, etik pahaların bir yanıyla demokrasinin gelişmesi bir öteki yanıyla da belediye ile Bornovalı ortasındaki itimadın sağlanmasına katkı koyduğunu hatırlatarak, “Dürüstlük, tarafsızlık, hesap verebilirlik, şeffaflık ve kamu faydasını gözetmek bizim lokal idare anlayışımızın temelini oluşturuyor. Bu unsurlar, tüm mesai arkadaşlarımızın demokratik kıymetleri ve hukukun üstünlüğünü müdafaasını sağlayacaktır” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim