yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bozburun İçme Suyu Hattının 10 Kilometresi Tamamlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Marmaris Bozburun Yarımadası’nın içme ve kullanma suyu için başlatılan 53 kilometre uzunluğundaki içme suyu sınırının 10 kilometresi tamamlandı.

Bozburun İçme Suyu Hattının 10 Kilometresi Tamamlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Marmaris Bozburun Yarımadası’nın içme ve kullanma suyu için başlatılan 53 kilometre uzunluğundaki içme suyu sınırının 10 kilometresi tamamlandı. Bozburun Yarımadasında birinci içme suyu 15 Nisan 2024 tarihinde Osmaniye ve Turunç Mahallelerine verilecek.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Marmaris Bozburun Yarımadası’nın içme ve kullanma suyu için başlatılan 53 kilometre uzunluğundaki içme suyu sınırının çalışmaları devam ediyor.

Bozburun Yarımadasında 53 kilometrelik içme suyu sınırının 10 kilometresi tamamlandı. Bilhassa yaz aylarında suyun yetersiz kalması nedeniyle büyük sorun yaşayan bölge halkının sorunu Muğla Büyükşehir Belediyesinin başlattığı proje ile çözülüyor.

262 Milyon TL’lik Yatırım

Marmaris Bozburun Yarımadasında başlatılan çalışmalar çerçevesinde Marmaris Atatürk Barajından Turunç, Bozburun, Selimiye, Söğüt, Bayır, Osmaniye ve Taşlıca Mahallelerine içme suyu sağlanacak. Projede 53 kilometre içme suyu sınırı ile birlikte 3 terfi merkezi, 2 içme suyu dağıtım deposu, bir terfi deposu, 8 maslak, elektrik nakil sınırı ve mekanik iyileştirmeler yapılacak. 53 kilometre uzunluğundaki içme suyu sınırının 10 kilometresi tamamlanırken, Muğla Büyükşehir Belediyesi proje için yaklaşık 262 milyon 980 bin TL ödeme yapacak.

Osmaniye ve Turunç Mahalleleri 15 Nisan’da İçme Suyuna Kavuşuyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 262 milyon 980 bin TL’lik Bozburun Yarımadası içme suyu çalışmalarında birinci su Osmaniye ve Turunç Mahallelerine verilecek. 15 Nisan tarihinde Osmaniye ve Turunç mahalleleri içme ve kullanma suyuna kavuşacak. Proje kapsamında sırasıyla başka mahallelere de su verilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ