yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bremenli gençler İzmir’i tanıdı

Bremenli gençler, Kardeş Kentler Birliği projesi kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi mesken sahipliğinde İzmir’e geldi.

Bremenli gençler İzmir’i tanıdı


Program boyunca İzmir’de çeşitli aktiflik ve atölyelere katılan Bremenli gençler, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay’ı da makamında ziyaret etti.   İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bremen iştirakinde yapılan Kardeş Kentler Birliği projesi, Bremen ve İzmirli gençleri buluşturdu. Bremen Senato Şansölyeliği’nin finansal sorumluluğunu üstlendiği projeyle 10 kişilik Bremen heyeti İzmir’e geldi. Yarın sona erecek program boyunca çeşitli aktiflik ve atölyelere de katılan gençler, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Bremen Senato Şanşölyeliği Bremen-İzmir Kardeş Kent Bağları Koordinatörü Abdulmuhsin Daş ve Bremen Senato Şanşölyeliği Bremen-İzmir Kardeş Kent İlgileri Gönüllüsü Ferhat Orhun Uyar Lider Tugay’a plaket takdim etti.  
Proje kapsamında 2025 yılında da İzmirli gençler Bremen’e ziyarette bulunacak. 

Kenti de gezdiler
Proje, Bremen ve İzmir’deki gençlerin siyasi ve toplumsal iştirakini, demokratik karar alma süreçlerine ait farkındalığı ve bağlılığı güçlendirmeyi amaçlıyor. Etkinlikler, iki kent ortasında kalıcı bir anlayış ve iş birliği köprüsü kurarak gençlerin iştirakini ağırlaştırmak ve kardeş kent bağını güçlendirmek maksadıyla yapıldı. Bir haftalık programda ilçe belediye ziyaretlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan atölye ve etkinliklere katılan gençler, İzmir’in tarihi ve doğal hoşluklarını de görme fırsatı buldu. Tarihi Saat Kulesi ve Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nı gezen Bremenli gençler, İzmir’i çok beğendiklerini söz etti.   

“Atölyeler beni çok etkiledi” 

Bremen heyetinde yer alan gençlerden Fabio Fangmann, “Burada olmaktan çok memnunum. Atmosfer hoş ve beşerler dost canlısı. Misafirperverlikten çok hoşlandım. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genç İzmir takımının Bornova’da bulunan gençlik yerleşkesi çok hoşuma gitti, oradan tüm İzmir görünümünü seyrettim. Yerleşkede yapılan atölyeler de beni çok etkiledi” dedi.   

“İzmirli gençler siyasette aktif”

Milena Langholf ise “İzmir nitekim çok hoş bir kent. Burada geçirdiğimiz vakitten çok keyif aldık. Birçok farklı siyasetçiyle bir ortaya geldik ve çok hoş işler yaptık. İzmir’deki gençlerin siyasi iştirak konusunda faal olduğunu görerek onlardan bir şeyler öğrenmeye çalıştık. İzmir kozmopolit bir yer. Bunun gençler üzerindeki tesiri çok büyük. Gençlerin İzmir’de uygun bir pozisyona sahip olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.   

“İzmirli gençler Bremen’i ziyaret edecek”

Bremenli gençlere, program boyunca İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Çalışmaları Şube Müdürlüğü vazifelileri ve Türk gençler eşlik etti. Şube müdürlüğünde misyonlu Cenk Öz, “Gençler hem kültür, hem de siyaset konusunda İzmir’de yapılan işleri yerinde gördü. Buradaki ve Bremen’deki gençlerin yaptığı işleri karşılıklı olarak öğrenip tecrübe paylaşımında bulundular. Bremenli gençler İzmir’i çok beğendi. Misafirperverlikle karşılaştıklarını söylediler. Proje kapsamında önümüzdeki yıl Türkiye’den gençler Bremen’i ziyaret edecek” tabirlerini kullandı.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ