yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bu onur Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın

Kocaeli Kent Tiyatroları’nın sahnelediği “Yaşamak mı Yoksa Ölmek mi” isimli oyunu 26. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’ne 7 kısımda aday gösterildi

Bu onur Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın

Türkiye’nin en itibarlı mükafatı Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin kültür sanat topluluğunda yarattığı heyecan 26. yılında da devam ediyor. Dönemin adayları ve özel ödül sahipleri Yapı Kredi Kültür Sanat’ta düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

Buna nazaran Kocaeli Kent Tiyatroları’nın “Yaşamak mı Yoksa Ölmek mi” isimli oyunu 26. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’ne 7 kısımda aday gösterildi.

ÖDÜLLER 11 HAZİRAN’DA

Hayatını tiyatroya adamış büyük sanatçı Afife Jale’nin ismini 26 yıldır yaşatan Yapı Kredi Afife Tiyatro Mükafatları, bu yıl 11 Haziran’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek görkemli bir merasimle sahiplerini bulacak.

ANTALYA’DA SAHNE ALACAK

Diğer yandan Türkiye’nin en itibarlı tiyatro ödüllerinde aday olan oyun, 26-27 Mayıs’ta Antalya Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde tiyatro severler ile buluşacak. Biletler tiyatro.kocaeli.bel.tr adresinden alınabiliyor.

3 MÜKAFATA LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜ

24. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde Vişne Bahçesi ile 7 kısımda aday gösterilen Kocaeli Kent Tiyatroları,  “Yılın En Başarılı Oyunu”, “Yılın En Güzel Hareket Düzeni” ve “Yılın En Yeterli Dekor Tasarımı” mükafatlarına layık bulunmuştu. Klâsik olarak bir evvelki yıl ödül alan kişi bir sonraki yılın kazanına ödül veriyor. Bu sebeple 25. Yapı Kredi Afife Tiyatro mükafatları merasiminde de “Yılın En Başarılı Oyunu” mükafatını Kocaeli Kent Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Aydın Sigalı takdim etmişti.

7 KISIMDA ADAY GÖSTERİLDİ

26. Yapı Kredi Afife Tiyatro Mükafatlarına “Yaşamak mı Yoksa Ölmek mi” isimli oyun 7 kısımda aday gösterildi:

1.Yılın En Başarılı Oyunu (Kocaeli Kent Tiyatroları)

2.Yılın En Başarılı Yönetmeni (İlham Yazar)

3.Yılın En Başarılı Sahne Tasarımı (Murat Gülmez)

4.Yılın En Başarılı Giysi Tasarımı (Çevren Sarayoğlu)

5.Yılın En Başarılı Işık Tasarımı (Mustafa Bal)

6.Yılın En Başarılı Sahne Müziği (Ali Erel)

7.Yılın En Başarılı Hareket Sistemi (Gizem Erden)

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ