yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Buca Belediyesi yangının ortasında kalan canlara kucak açtı

Selçuk’ta çıkan orman yangınlarına müdahale etmek için bölgeye giden Buca Belediyesi, yangının ortasında kalan can dostlarına da kucak açtı.

Buca Belediyesi yangının ortasında kalan canlara kucak açtı

Buca Belediyesi, Selçuk ilçesinin Pamucak bölgesinde gerçekleşen yangınlara müdahale edebilmek gayesiyle çalışmalara katıldı.  Belediye Başkanı Görkem Duman’ın da bulunduğu çalışmada, Buca Belediyesi Arama Kurtarma Ünitesi (BUCAKUT) 5 araç, 2 su tankeri ve 22 kişilik takımı ile yer aldı. Tüm gece yangın bölgesinde bulunan takımlar, yangının söndürülmesi için canla başla çalıştı.

CANSİPARANE ÇALIŞMA

Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, çok üzgün olduklarını belirterek, “Ekiplerimiz cansiparane bir formda bölgede çalışıyor. Elimizden geleni yapıyoruz. Lakin vatandaşlarımız da lütfen bilhassa bu sıcak havalarda daha dikkatli olsun. Küçücük bir kıvılcım nelere mal oluyor görüyoruz. Çok üzgünüz” diye konuştu.

YANGINDAN ETKiLENEN CAN DOSTLARI BUCA’YA GETİRİLDİ

Öte yandan, yangının süratle ilerlemesi nedeniyle yangın bölgesinde kalan Selçuk Belediyesi Süreksiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ndeki can dostları tahliye edildi. Buca Belediyesi de İzmir’de can dostlarına kucak açan belediyeler ortasında yer aldı.

TEDAVİLERİ BUCA’DA SÜRECEK

Yangından etkilenen canlar Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde birinci müdahale yapıldıktan sonra tedavi altına alındı. Can dostları, bir müddet Buca Belediyesi’nin konuğu olacak.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ