yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Buca’da Çevre Haftası renkli görüntülere sahne oldu

Buca, Etraf Müdafaa Haftası’nda renkli imgelere sahne oldu. Belediye Başkanı Görkem Duman, “Yaşadığımız ekosistemin sürdürülebilirliği için ihtimamla çalışıyoruz” dedi.

Buca’da Çevre Haftası renkli görüntülere sahne oldu

Buca Belediyesi, 5-11 Haziran Etraf Müdafaa Haftası kapsamında ilçede çeşitli etkinlikler düzenledi.  “Her Güne Bir Atık” projesi kapsamında ilçedeki okulları ziyaret eden belediye grupları, çocukların getirdiği geri dönüştürülebilir atıkları topladı; atık getiren öğrencilere çeşitli armağanlar verdi.

GERİ DÖNÜŞÜM DEFİLESİ DÜZENLENDİ
Hasanağa Bahçesi’nde ise Etraf Şenliği düzenlendi. Şenlikte, Buca Belediyesi Yarı Vakitli Okul Öncesi Eğitim Kurumları’nın minik öğrencilerinin geri dönüştürülebilir gereçlerden yaptıkları defile izleyicilerden büyük alkış aldı. Buca Çınar Anaokulları öğrencilerinin jimnastik şovları ve atık materyallerden yaptıkları dizaynlar da şenliğe renk kattı. Şerif Tikveşli ve Ahmet Kutsi Tecer İlkokulu öğrencilerinin halk oyunları şovları şenlik meydanında Anadolu rüzgârı estirdi.  Alanda açılan stantlarda çocukların geri dönüştürülebilir gereçlerden yaptıkları eserler sergilendi; etraf muhafaza ve atık idaresi ile ilgili vatandaşlara bilgilendirme yapıldı. Atık gereç getirenlere de bez çanta ve tohumlu kalem üzere armağanlar verildi.

ÇOCUK TİYATROSU SAHNELENDİ
Etkinlikler, 9 Haziran Pazar günü saat 11.00’de Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonu’nda sahnelenen “Geri Dönüşüm Gerekli midir?” isimli çocuk tiyatro oyunu ile sona erdi.

“YEREL İDARELERE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR”
Sürdürülebilir bir etraf için mahallî idarelere büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, “Çevre konusunda farkındalığı artırmak, çocuklarımızı ve gençlerimizi bu mevzuda bilinçlendirmek için bilgilendirici çalışmalar yapıyoruz. Çeşitli noktalara kurduğumuz kumbaralar ile atık kıyafetleri topluyoruz. Atık yağları ve pilleri topluyoruz.  Geri dönüşüme daha fazla atık gerecin katılması için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim