yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Burdur Diyaliz Skandalı İçin TTB O ile Çıkartma Yaptı!

TTB Merkez Konseyi Burdur Devlet Hastanesi Diyaliz ünitesinde yaşanan mevt olaylarını araştırmak üzere hastanede incelemelerde bulundu.

Burdur Diyaliz Skandalı İçin TTB O ile Çıkartma Yaptı!

Burdur Diyaliz skandalı gündemden düşmüyor ! Burdur Devlet Hastanesinde üç hastanın vefatıyla sonuçlanan skandalı araştırmak için TTB heyet görevlendirdi.

Burdur Devlet Hastanesi Diyaliz Merkezindeki Vefatlar Araştırılacak !

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 33 diyaliz hastasının sıhhat problemleri yaşaması ve iki hastanın hayatını kaybetmesi üzerine 3 Haziran Pazartesi günü Burdur’da incelemelerde bulundu. TTB heyetinde Merkez Kurulu Genel Sekreteri Dr. Vedat Bulut, Isparta-Burdur Tabip Odası Lideri Dr. Tevfik Serkan Özkan, İdare Konseyi üyeleri Dr. Ramazan Zeybek ve Dr. Erdal Özkes yer aldı. Heyet, birinci olarak Burdur Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek başhekimle ve hastanedeki tabipler ve sıhhat çalışanlarıyla görüştü. Bu ziyaretin akabinde Burdur Vilayet Sıhhat Müdürü ve Kamu Hastaneleri Hizmetleri Lideri ile bir ortaya gelen heyet, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Burdur Barosu Lideri Av. Ramazan Gedik ile de görüşmeler gerçekleştirdi.

SAĞLIK BAKANI KOCA AÇIKLAMA YAPMIŞ, VEFAT NEDENLERİ HAKKINDA SESSİZ KALMIŞTI 

Türk Tabipler Birliği, Burdur Devlet Hastanesinde yaşanan diyaliz skandalını araştırmak için heyet oluşturdu.

“Burdur’da Yaşanan Sürecin Takipçisiyiz”

Görüşmelerde, hastanenin erken açılışı nedeniyle tam teslim edilmediği, süreksiz teslimden kaynaklı su tesisatında sorun olabileceği söz edildi. Olay günü musluklardan akan mavimtırak suyun, bu savları doğrular nitelikte olduğu kaydedildi. Sıhhat çalışanlarının diyaliz hastalarındaki şuur bulanıklığı durumundan şüphelenerek erken müdahale etmeleri sayesinde daha makus sonuçların önüne geçildiği vurgulandı. Görüşmelerde, olayın tüm taraflarıyla ortaya çıkarılması ve bir yahut birkaç şahsa hata yüklenerek kurumsal kusurların örtbas edilmemesi gerektiği belirtildi. TTB ve Isparta-Burdur Tabip Odası, sürecin takipçisi olmayı sürdüreceklerini açıkladı. (BSHA- Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim