yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Burhaniye 6 Şubat depremini 04.17’de andı

Geçtiğimiz yıl asrın felaketini yaşadığımız 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde olmak üzere 11 vilayetimizi birden etkileyen iki farklı, yıkıcı sarsıntılar yaşadık. 6 Şubat Depremi’nin yıl dönümü için saat 04.17’de Burhaniye Cumhuriyet Meydanı’nda anma merasimi gerçekleştirildi.

Burhaniye 6 Şubat depremini 04.17’de andı


Geçtiğimiz yıl asrın felaketini yaşadığımız 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde olmak üzere 11 vilayetimizi birden etkileyen iki başka, yıkıcı zelzeleler yaşadık. 6 Şubat Depremi’nin yıl dönümü için saat 04.17’de Burhaniye Cumhuriyet Meydanı’nda anma merasimi gerçekleştirildi.

Anma merasimi, Burhaniye Belediye Lideri Ali Kemal Deveciler, Burhaniye Belediye Lider Yardımcısı Oktay Erbalaban, CHP Burhaniye İlçe Lideri Aylin Yıldırım, Burhaniye Belediyesi Meclis Üyeleri Hasan Metin, Çiğdem Karasakal Avcu, Serap Bekiroğlu, Elvan Aslan ve birçok vatandaşın iştirakiyle gerçekleşti. İştirakçiler, acı anıları bir ortaya getirerek dayanışma içinde oldular.

Anma merasiminde birlikte güçlenmenin değerine vurgu yapan Lider Ali Kemal Deveciler, “Bugün 6 Şubat Depremi’nin yıl dönümünde bir ortaya gelerek, yaşadığımız bu acı geceyi anıyoruz. Acımız halâ dinmedi! Yaralarımızı birlikte sarıyoruz. Bu acı felaketin etkilediği her bir vatandaşımızı bir sefer daha anıyor, kayıplarımızı hürmet ve rahmetle anıyoruz. Sarsıntıda yakınlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza sabırlar diliyorum” dedi.

Burhaniye halkı, bu acı gecenin yıl dönümünde bir ortaya gelerek dayanışma ve birlik hislerini pekiştirdi. Zelzelede hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tüm yakınlarına sabırlar ve başsağlığı diliyoruz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ