yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Büyükşehir 3202 Can Dostu Yeni Yuvalarına Kavuşturdu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Süreksiz Hayvan Bakım Konutu bugüne kadar 3202 can dostu sahiplendirerek yeni yuvalarına kavuşturdu.

Büyükşehir 3202 Can Dostu Yeni Yuvalarına Kavuşturdu


Türkiye’nin en donanımlı Süreksiz Hayvan Bakım Evi’ni Muğla’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi can dostların en uygun kaidelerde yaşamasını sağlarken, onları kalıcı olacağı ailelere sahiplendiriyor.  İlk kabul, yavrulu anne bakım, karantina, muayene, ameliyathane, müşahede, kedi üniteleri ile açık-kapalı kafesler ile doğal hayat park alanlarına sahip  Büyükşehir Belediyesi Süreksiz Hayvan Bakım Evi’nde bugüne kadar 3202 can dost sahiplendirilirken 48 bin 131 can dostu tedavi edildi ve 23 bin 234’de kısırlaştırma süreci yapıldı. Süreksiz Hayvan Bakım Evi’nden köpek sahiplenen Hakan Bektaş köpeklerinin kaybolduğunu bakım konutundan bir can dostu sahiplendiğini, buna en çok kızlarının sevineceğini söyledi.

Şükran Güneş; “Büyükşehir Süreksiz hayvan bakımevinde can dostlarımızın sıhhati için her şey düşünülmüş”

Muğla Lokal Hayvan Müdafaa vazifelisi, istekli hayvan sever Şükran Güneş Muğla’da can dostların sıhhati için tüm imkanları sağlayan bir hayvan bakım meskenine sahip olduklarını, veteriner doktorlarla ahenk içinde çalışmalar yaptıklarını söyledi. Şükran Güneş; “Can dostlarımız için bakım konutları yapılmadan evvel de sonra da istekli olarak çalışmalar yapıyorduk. Tüm çalışmalarımızı veteriner doktor arkadaşlarla ahenk içinde yaptık. Bu bakım meskeninde hayvanların sıhhati için her türlü alet edevat var. Her şey düşünülmüş. Buraya getirilen hayvanlar sıhhatlerine kavuşuyor, rehabilite ediliyor ve sahiplendiriliyor. Sahiplendirme çok kıymetli lakin rastgele değil. Hayvana kıymet veren insanlara yapılmalı. Hayvan sahiplenmek hoş bir şey. İnsan psikolojisi ve tabiatın istikrarı açısından çok değerli.” dedi.

Hakan Bektaş; “Kızlarım ailemizin yeni üyesini görünce çok memnun olacak”

Geçici Hayvan Bakım Evi’nden köpek sahiplenen Hakan Bektaş köpekleri kaybolduğu için yeni bir köpek sahiplenmek için bakım konutuna geldiğini söyledi ve imkanı olan herkesin bu hoşluklara yeni bir yuva verebileceğini belirtti. Hakan Bektaş; “Bizim bir köpeğimiz vardı, kayboldu. Bakım meskenine geldim ve köpek sahiplenmek istedim. Burada çok hoş, her cinste, sağlıklı köpekler var. Vatandaşlarımız satın almasın, sahiplensin. İki kızım var, köpekleri, kedileri çok seviyorlar. Ailemizin yeni üyesini görünce onlar da çok memnun olacak.” dedi.

Veteriner Doktor Merve Çamlı: “Amacımız sahiplendirdiğimiz hayvanların yeni yuvalarında kalıcı olması.”

Muğla Büyükşehir Belediyesi Süreksiz Hayvan Bakım Konutu Veteriner Doktorlarından Merve Çamlı can dostlar için aşılama, kısırlaştırma ve sahiplendirme hizmetlerinin aralıksız devam ettiğini; sahiplendirme konusunda seçici davrandıklarını ve hedeflerinin sahiplendirilen hayvanların ailelerde kalıcı olmasını sağlamak olduğunu belirtti. Veteriner Tabip Merve Çamlı: “Geçici Hayvan Bakım Evi’nde 10 yıldır çalışıyorum. Yasa gereği sahipsiz sokak hayvanlarının tüm rehabilitasyon süreçlerinin ( kısırlaştırma, aşılama, işaretleme, tedavi, vb. ) tamamlanmasının akabinde, sahiplendirilemeyenleri alındığı ortama geri bırakılmak üzere ilçe belediye gruplarına teslim ediyoruz. Bunun yanında mahallî hayvan müdafaa vazifelileri ve istekli hayvan sever vatandaşlarımız ile iş birliği içerisinde çalışıyoruz. Bugüne kadar bakım konutumuzdan pek çok can dostumuzu sahiplendirdik. Sahiplendirme konusunda seçici olmak zorundayız. Zira birçok hayvan, sahipleri tarafından bakım konutumuza yahut sokaklara terk ediliyor. Gayemiz sahiplendirdiğimiz patili dostlarımızın kalıcı yuvalarının olmasıdır. Hayvan sahiplenmek isteyenlerde; daha evvel bakım konutumuza hayvan bırakmamış olması, kiracı pozisyonunda olmaması üzere şartlarımız bulunmaktadır. Köpek sahiplenmek isteyenlerde de bahçeli meskeni olanlara öncelik veriyoruz. Ayrıyeten Muğla ili genelinde bakım konutu olmayan ilçelerimizde Acil Müdahale Aracımız ile iç-dış parazit, kuduz aşılarının yanı sıra genel sıhhat denetimlerini de yapıyoruz. Acil Müdahale Aracımız bu hizmete Köyceğiz ilçemizde başlamış olup, bakımevi olmayan öteki ilçelerimizde de bu hizmetimiz devam edecek.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim