yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Büyükşehir Akademi Liselerde ön kayıt dönemi

Büyükşehir’in model ve ödüllü gençlik projesi Kılavuz Gençlik’in her sene güz periyodu başında aldığı Akademi Liselerde ön kayıt periyodu başladı

Büyükşehir Akademi Liselerde ön kayıt dönemi


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kılavuz Gençlik projesi kapsamındaki Akademi Liseler, 9 ilçedeki 11 merkezde faaliyetlerine devam ediyor. Lise ve mezun öğrencilere yönelik okula takviye, imtihanlara hazırlık ve toplumsal eğitim programı ismi altında fiyatsız hizmet veren Akademi Liselere ön kayıtlar, 2024-2025 eğitim öğretim güz periyodu için bu yıl haziran ayında başladı. Öğrencilerin imtihanlara hazırlanmalarına katkı sunmak hedefiyle MEB’e uygun eğitimlerin verildiği Akademi Liselere öğrencilerin yeni devirde de büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Bu kapsamda ön kayıtlar Kılavuz Gençlik’in internet sitesi https://kilavuzgenclik.kocaeli.bel.tr/ adresi üzerinden yapılıyor.

 

BAŞVURULAR 9 HAZİRAN’DA SONA ERECEK

Gençlerin eğitim alanındaki fiyatsız adresi olan Akademi Liseler, 2023-2024 eğitim öğretim döneminde Kocaeli’nin dört bir yanından birçok gence kılavuzluk yapmanın gururunu yaşıyor. Bu kapsamda Akademi Liselerde ülkemizin gelişimine yarar sağlayan, başarılı, özgüvene sahip, sanat, müzik, kültür ve sportif faaliyetler ile faal ve fazilet sahibi bir gençlik yetiştiriliyor. Bilhassa öğrencilere sunduğu mezun takviye programı yanında okula takviye başarısıyla da ön plana çıkan Akademi Liselere son ön kayıt tarihi 9 Haziran Pazar günü olarak belirlendi. Ön kayıt imtihanlarının 12-13-14 Haziran tarihlerinde gerçekleşeceği Akademi Liselerde yeni eğitim devri 24 Eylül Salı günü birinci dersle başlayacak.

 

AKADEMİ LİSEDE GENÇLERİ NELER BEKLİYOR?

Akademi Liselerde okula takviye, YKS hazırlık kursları ve rehberlik hizmetleriyle akademik başarıyı en üst seviyeye çıkarmak için öğrencilere her türlü dayanak veriliyor. Kütüphane, fitness/spor salonu, bilişim ve kodlama atölye sınıfı, sanat ve bilim atölye sınıfları üzere çağdaş imkânlarla donatılmış, konforlu bir eğitim ortamı sunuluyor. Dönem boyunca tematik tabiat kampı ve seyahat faaliyetleri, farklı ilgi alanlarında söyleşi, konferans ve atölyeler düzenlenerek öğrencilerin toplumsal ve kültürel gelişimine katkı sağlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim