yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Büyükşehir TSM Korosu baharı şarkılarla karşıladı

Büyükşehir Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Korosu suzinak ve hüzzam müziklerden oluşan repertuarıyla sevenleriyle buluştu

Büyükşehir TSM Korosu baharı şarkılarla karşıladı


Kocaeli Büyükşehir Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Korosu baharı müziklerle karşıladı. Şef Murat Büyükkaya idaresindeki konserde Türk Sanat Müziğinin birbirinden hoş yapıtları seslendirildi. Koro, suzinak ve hüzzam müziklerden oluşan mükemmel repertuarıyla dinleyicilerine unutulmaz bir sanat müziği akşamı yaşattı.

SEYİRCİLERDEN KONSERE TAM NOT

SDKM Büyük Sahne’de gerçekleştirilen konseri çok sayıda vatandaşla birlikte konseri İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya ve Büyükşehir Musiki Derneği Başkanı Hasan Vehbi Hopalı da izledi. Konseri izlemeye gelenler ortasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın eşi Doç. Dr. Figen Büyükakın da yer aldı.

SUZİNAK FASILLA BAŞLADI

Suzinak fasılla başlayan konser iki kısımdan oluştu. Koro birinci kısımda tekrar suzinak yapıtları seslendirdi. Bu makamda verilmiş en hoş yapıtlardan olan “Günden güne efsun oluyor, Hasretle yanan kalbime ve Dokunma kalbime” üzere müzikler seslendirildi.

HÜZZAM YAPITLARIN EŞLİĞİNDE SOLO PERFORMANS

Konserin ikinci kısımda ise hüzzam yapıtlara yük verildi. Solo performansların yer aldığı bu kısımda koro;  “Açmam açamam söyleyemem, Bağlandı gönül ve Sen güya baharın gülüsün” isimli yapıtları icra etti. Her meslek kısmından üyesi olan koro üyeleri seslendirdikleri solo yapıtlarla seyirciden tam not aldı. Bu yıl 77. yılını kutlayan Kocaeli Büyükşehir Musiki Derneği her vakit olduğu üzere yeniden başarılı ve gurur verici bir konser vermenin memnunluğunu yaşadı.

MUSİKİ DERNEĞİ’NİN KENT İÇİN ÖNEMİ

Konser öncesinde konuklara seslenen Doç. Dr. Figen Büyükakın, köklü bir geçmişe sahip olan Büyükşehir Musiki Derneği’nin Kocaeli’nin kültürü açısından ehemmiyet taşıdığını söyledi. Derneğin Türk musikisine ve yaşatılmasına yönelik manalı bir misyon sürdürdüğünü kaydeden Doç. Dr. Büyükakın, emeği geçen yönetici ve üyelerine teşekkür etti. Koronun üyeleri ortasında yer alan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Kısmı Lideri Prof. Dr. Nihat Zafer Utkan da konsere iştiraklerinden ötürü Doç. Dr. Figen Büyükakın’a teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

HOPALI’DAN TEŞEKKÜR ÇİÇEĞİ

Dernek başkanı Hopalı ise, her vakit yanlarında olan seyircilerine teşekkür etti. Hopalı, 77 yıllık esaslı bir geçmişe sahip olan derneğin bundan bu türlü de çalışmalarına tıpkı kararlılıkla devam edeceğini tabir etti. Hopalı, Koro Şefi Murat Büyükkaya ve dernek yöneticilerine çiçek takdim etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim