yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Büyükşehir’de kurum hafızası eğitimi

Büyükşehir’in ilgili çalışanına kurum hafızasına yönelik olarak “Arşiv Mevzuatı ve Ünite Doküman Yöneticisinin Vazifeleri Eğitimi” verildi

Büyükşehir’de kurum hafızası eğitimi


Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli halkına en süratli ve en âlâ biçimde hizmet edebilmek hedefiyle çalışanın gelişimi için eğitim vermeye devam ediyor. Bu kapsamda İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından Büyükşehir’de misyon yapmakta olan ünite evrak yöneticilerine yönelik “Arşiv Mevzuatı ve Ünite Evrak Yöneticisinin Vazifeleri Eğitimi” düzenlendi. Eğitimin açılış konuşmasını yapan Daire başkanı Bayram Bayram, arşiv yönetmeliğine uygun süreç yapılması için çalışanın yetkinliğinin artırılması ve kurum arşivinin kıymet arz ettiğini, kurum hafızasının değerli olduğu bunun da mevzuata uygun bir arşiv düzenlemesinde ehemmiyetinden bahsetti.

 

CUMHURBAŞKANLIĞI EĞİTMENLERİ

Eğitimde Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı Eğitmenleri tarafından ‘’Belge ve Doküman Çeşitleri, Kurum ve Ünite Arşivi, Evre, Ayıklama ve İmha Komitesi, Dijitalleştirme ve Dijitalleştirme Kurulu, Uygun Aygıt Tercihi, Elektronik Doküman, Elektronik İmza ve Onay, Doküman İçeriği, Fiziki Doküman, Ek, İlgi, Bağlantı, Bildirim, Paylaşma, Asıl Evrak, Tenkit Yazısı, Evrak İdaresi, Neden EBYS, Kayıtlı Elektronik İmza, Evrak Taşıma, Dokümana Erişim, Klasöre Erişim, Ayıklama, Tasfiye, Elektronik Dosyalama, Yanılgılı Dosyalama Denetimi, Özel Klasör ve Dosyalama, Arşiv Şuuru Kazandırılması, Temel Arşivcilik Bilgileri’’ üzere bahis başlıklarına değinildi. Büyükşehir 153 Davet Merkezi Eğitim Salonunda gerçekleşen eğitime Büyükşehir’in 146 ünite evrak yöneticisi iştirak sağladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ