yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Büyükşehir’den Ağırtaş Mahallesi’ne 100 tonluk içme suyu deposu

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Döşemealtı ilçesi Ağırtaş Mahallesi’ne 100 tonluk prefabrik içme suyu deposu konseyimi gerçekleştirdi.

Büyükşehir’den Ağırtaş Mahallesi’ne 100 tonluk içme suyu deposu


Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Döşemealtı ilçesi Ağırtaş Mahallesi’ne 100 tonluk prefabrik içme suyu deposu heyetimi gerçekleştirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü ilçelerde yaşayan vatandaşların gereksinimlerini karşılamak ve eksiklerini tamamlamak gayesiyle çalışmalara orta vermeksizin devam ediyor. Döşemealtı ilçesi Ağırtaş Mahallesi’nde 100 ton kapasiteli prefabrik içme suyu deposu heyetimi gerçekleştirildi. Çalışmanın tamamlanmasıyla mahallede yaşayan içme suyu sorunu ortadan kalkacak, vatandaşa kesintisiz ve sağlıklı su hizmeti sağlanacak.

100 TONLUK YENİ İÇME SUYU DEPOSU

ASAT Genel Müdürlüğü Su Şebeke Şube Müdürlüğü İnşaat Mühendisi Gökay Koçak, ilçelerdeki kırsal mahallelerde yetersiz kalan su depolarının kapasitesini artırarak yenilemekte olduklarını belirterek, “Yaklaşık 81 milyon lira yatırım bedeliyle 121 adet prefabrik su deposu temini yapıyoruz. Bugün prestiji ile 89 adet su deposunu temin ettik. Ağırtaş Mahallemizde 50 tonluk bir su depomuz bulunuyordu ve kâfi gelmiyordu. 100 tonluk yeni su deposu desteğiyle bu sorunu ortadan kaldırdık” dedi.

25 YILLIK SU DEPOSU YENİLENDİ

Döşemealtı Ağırtaş Mahalle Muhtarı Osman Akın, 25 yıllık içme suyu depolarının eskidiği için sık sık arızalandığını ve mahallelerinin su gereksinimini karşılamada yetersiz kaldığını söyledi. Akın “İçme suyu depolarımızın yenilenmesi için müracaatta bulundum. Muhittin Liderimiz sağ olsun yeni depo kelamını verdi kelamını de yerine getirdi. Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımız susuzluktan kurtuldu” diye konuştu.

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Ağırtaş Mahallesi’nde yaşayan Selma Balcı mahallelerinde su kaynaklı sık sık arızalar oluştuğunu ve su problemleri çözüldüğü için çok keyifli olduklarını söyledi. Mahalle sakinlerinden Raşit Taşdiken ise yeni içme suyu deposu yapıldığı için Lider Muhittin Böcek’e teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ