yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Büyükşehir’den Gazipaşa ve Elmalılı üreticilere yem desteği

Antalya Büyükşehir Belediyesi, artan üretim girdi maliyetlerine yetişemeyen büyükbaş hayvan yetiştiricilerine yüzde 15 hibeli yem takviyesi sağlamayı sürdürüyor. Bu kapsamda Gazipaşa ve Elmalı’da besicilere talep ettikleri süt yemleri teslim edildi.

Büyükşehir’den Gazipaşa ve Elmalılı üreticilere yem desteği


Antalya Büyükşehir Belediyesi, artan üretim girdi maliyetlerine yetişemeyen büyükbaş hayvan yetiştiricilerine yüzde 15 hibeli yem dayanağı sağlamayı sürdürüyor. Bu kapsamda Gazipaşa ve Elmalı’da besicilere talep ettikleri süt yemleri teslim edildi.

Tarımsal Hizmetler Dairesi Kırsal Kalkınma ve Kooperatifçilik Şube Müdürlüğü, Lider Muhittin Böcek’in yerelden kalkınma prensibi doğrultusunda hayata geçirilen proje ile 1 ila 5 tane sağmal büyükbaş hayvanı olan üreticilere yıl boyunca hayvan başına iki ayda bir, yüzde 15 hibeli 300 kilo yem takviyesi veriyor.

GAZİPAŞALI ÜRETİCİLER MEMNUN

Büyükşehir Belediyesi’nin bu dayanağından faydalanmak isteyen Gazipaşalı 4 çiftçi, beraberinde çiftçi dokümanı ve üzerine kayıtlı hayvan sayısını gösterir doküman ile Gazipaşa Hizmet Ünitesi Şube Müdürlüğü’ne müracaatta bulundu. Yapılan inceleme ve değerlendirmelerin akabinde Gazipaşa ilçesine giden büyükşehir takımları, çiftçilere 103 çuval süt yeminin teslimatını gerçekleştirdi. Besin pahası açısından epeyce kaliteli olan yemler için duydukları memnuniyeti tabir eden Gazipaşalı üreticiler ise Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e kendilerine verdikleri bedel ve dayanaktan ötürü teşekkür ettiler.

BESİCİLERİN DESTEKLENMESİ GEREKİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Elmalı Yuva Mahallesi’nde de talepte bulunan 8 üreticiye 268 çuval süt yemi dayanağı sağladı. Elmalılı besiciler son vakitlerde artan yem fiyatlarının üreticiyi zora soktuğunu belirtti. Büyükşehir Belediyesi’nin süt yemi dayanağıyla yem masrafının yarıya düştüğünü söyleyen besiciler Lider Muhittin Böcek’e teşekkür etti. Yuva Mahallesi’nde besicilik yapan Ahmet Kalın, “Yuva Mahallemizin en önemli geçim kaynağı hayvancılıktır. Süt üretimi manasında bölgemizde en çok üretim yapan mahalleler ortasındayız. Günümüz şartlarında girdi maliyetlerinin artması besicilik yapmayı zorlaştırıyor. Besicilerin her şeyi değerli. Bunun yemi, samanı yoncası var. Küçük üreticinin desteklenmesi gerekiyor. Muhittin Böcek Liderimiz sağ olsun hayvancılarımıza her vakit dayanak veriyor” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ