yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Büyükşehir’den resmi yazışma kuralları eğitimi

Büyükşehir’de resmi yazışma kuralları ve tesirli yazışma teknikleri konusunda hizmet içi eğitim semineri gerçekleştirildi

Büyükşehir’den resmi yazışma kuralları eğitimi


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, işçinin mesleksel gelişimini artırmaya yönelik kurum içi eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda “Resmi Yazışma Kuralları Eğitimi” ve “Etkili Yazışma Teknikleri Eğitimi” Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nca düzenlenen eğitim Prof. Dr. Niyazi Çiçek tarafından verildi. 

EĞİTİME ÇALIŞANDAN AĞIR İLGİ

Büyükşehir, hem hizmet kalitesini artırmak hem de işçinin mesleksel gelişimine katkı sağlamak gayesiyle düzenlediği eğitim seminerlerine devam ediyor. Bu kapsamda “Resmi Yazışma Kuralları” ve ”Etkili Yazışma Teknikleri” hususlarında eğitim seminerleri gerçekleştirildi. Mesai saatleri içinde gerçekleştirilen eğitime işçi ağır iştirak gösterdi.

UYGULANACAK YORDAM VE ESASLAR

Resmi Yazışma Kuralları Eğitiminde, “Resmi Yazışmada Uygulanacak Adap ve Asıllar Hakkında Yönetmelik”, “Elektronik Doküman Yönetimi”, “Resmi Yazışma Ortamları”, “Nüsha Sayısı”, “Boyut ve Yazı Tipi” , “Başlık ve Logo, “Sayı, Tarih, Husus, Muhatap, İmza ve Cinsleri, Yetki Evresi, İmza Devri” üzere hususlar detaylı olarak ele alındı.

SAYGILI LİSAN KULLANMAK

Öğleden sonra gerçekleştirilen Tesirli Yazışma Teknikleri Eğitiminde ise,” Türkçe, Bürokrasi Lisanı, Kurumlarda Yazışma ve Raporlama”,  “Yazının Konusu ve Amacı”, “Yazışmalarda Anlatım Bozuklukları”, “İyi Anlatım Özellikleri”, “Saygılı Lisan Kullanmak”, “Orantılı Kısalık’ üzere Resmi Yazışma Eğitimini dayanaklar nitelikte içeriklere yer verildi. Eğitim sonrası iştirakçilere yönelik yapılan Eğitim Memnuniyet Anketinde ise yüzde 94,60 üzere yüksek bir oran elde edildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ