yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Büyükşehir’in yem desteği yüzleri güldürüyor

Yerelden kalkınma gayesiyle üreticiye takviyelerini sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli’nde büyükbaş hayvan yetiştiricilerine 10 ton, yüzde 15 hibeli süt yemi takviyesi gerçekleştirdi.

Büyükşehir’in yem desteği yüzleri güldürüyor

Yerelden kalkınma maksadıyla üreticiye dayanaklarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli’nde büyükbaş hayvan yetiştiricilerine 10 ton, yüzde 15 hibeli süt yemi dayanağı gerçekleştirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, çiftçinin ve üreticinin girdi maliyetlerini azaltmak gayesiyle çeşitli dayanaklar sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli’nde büyükbaş hayvan yetiştiricilerine yüzde 15 hibeli süt yemi takviyesi verdi. Büyükşehir takımları Korkuteli’nin Yazır, Tatköy, Uzunoluk, İmrahor ve Nebiler Mahallesi’nde 10 ton süt yemi takviyesi sağladı.

HAYVANCILIK BU TÜRLÜ TAKVİYELERLE İLERLER

Korkuteli’nin Yazır Mahallesi’nde büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Hasan Kaya, süt yemi dayanağının üretici için çok hoş bir şey olduğunu belirterek, “Hayvancılığı yapmak için girdi maliyetlerinin ucuz olması gerekiyor. Girdi maliyetlerimiz yüksek olduğu için köyümüzde birçok kişi hayvancılığı bıraktı. Devletten bir dayanak olursa o denli ayakta kalabiliriz. Sütün litresi 20 lira fakat insanların alım gücü yok. Hayvancılıkta çiftçiyi destekleyen yok. Lakin Büyükşehir Belediye Liderimiz bu hususta bir el attı. Allah razı olsun. Bizde mutluyuz. Bu türlü takviyeler olursa hayvancığı devam ettirmeye çalışırız” dedi.

ÜRETİCİDEN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Korkuteli’nin Tatköy Mahallesi’nde yaşayan emekli öğretmen Bayram Büyük ise şöyle konuştu: “Vatanıma milletime katkı sağlamak için hayvan besliyorum. Memleketin kalkınması için kesinlikle üretmek gerekir. Tüketim toplumunda her vakit enflasyon olur. Enflasyon yoksullaşma demektir. Biz üretime katkı sağlayarak ülkemizin gelişmesini sağlamaya çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemize yem katkısından ötürü teşekkür ediyorum. Herkes üretimde kendi masraflarını sayıyor. Kimse çiftçinin sarfiyatını hesaplamıyor. Büyükşehir Belediyemize bizim masrafımızın azalması için yaptığı bu takviye için teşekkür ederim.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ