yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Çalık Denim, TS EN ISO 56002 İnovasyon Yönetim Sistemi Sertifikası’nı alan ilk Türk tekstil firması oldu

Moda ve denim dünyasında müspet dönüşümün global önderlerinden biri olan premium denim üreticisi Çalık Denim, TS EN ISO 56002 İnovasyon İdare Sistemi Sertifikası’nı alan birinci Türk dokumacılık firması, tüm bölümler genelinde de 7’nci marka olarak büyük bir muvaffakiyete imza attı.

Çalık Denim, TS EN ISO 56002 İnovasyon Yönetim Sistemi Sertifikası’nı alan ilk Türk tekstil firması oldu


Dünyanın önde gelen premium ve etrafa hassas denim üreticisi Çalık Denim, Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) Yenilikçilik (İnovasyon) İdare Sistemi Belgesi’ni alan birinci Türk dokuma firması olarak büyük bir muvaffakiyete imza attı. Tüm bölümler genelinde de Çalık Denim, kurum ve kuruluşlarda yeniliği teşvik eden, mevcut yenilik performansını kıymetlendiren, iş sürekliliğini sağlayan, kurumsal değişim programlarını desteklemek için ortak bir çerçeve oluşturan sertifikayı almaya hak kazanan 7’nci şirket oldu. 

Çalık Denim’den dünyada birinci olan sürdürülebilirlik teknolojisi 

Çalık Denim’in sürdürülebilir inovasyon alanında dala öncülük eden markalardan biri olduğuna işaret eden Çalık Holding Dokuma Dalı Küme Başkanı A. Erdal Güncan, firmanın inovasyon ve sürdürülebilirlik vizyonuna dair şunları söyledi: “Çalık Denim olarak stratejik amaçlarımızla uyumlu olacak formda inovasyonlara imza atıyor, Ar-Ge çalışmalarına büyük ehemmiyet veriyoruz. Sürdürülebilir bir dünya amaçlarımıza hizmet edecek yeni teknolojilere yatırım yapıyoruz. Örnek vermek gerekirse Çalık Denim olarak eşsiz biyobozunur teknolojimiz B210 sayesinde yüzlerce yılda çözünen sentetik elyafların 210 günde tabiatta biyolojik olarak çözünmesini sağlıyoruz. Denim dünyasında bir gibisi olmayan bu teknoloji sayesinde artık tabiatta hiçbir dokuma atığı kalmayacak. Bunun yanı sıra uzun yıllardır biyoçeşitlilik konusunda Ar-Ge çalışmaları yürütüyoruz.”

“Bu alandaki vizyonumuzun bir kanıtı”

Çalık Holding Dokuma Bölümü Küme Başkanı A. Erdal Güncan TS EN ISO 56002 İnovasyon İdare Sistemi Sertifikası’nın, Çalık Denim’in bu alandaki birikim ve yatırımlarının bir ispatı olduğuna değinerek şunları söyledi: “TS EN ISO 56002 İnovasyon İdare Sistemi Sertifikası, inovasyon portföyünden bu alanda misyon yapan gruplara, mevcut ve hayata geçmiş projelerden Ar-Ge faaliyetlerine, sürdürülebilirlikten kalite idare sistemlerine kadar çok geniş bir yelpazedeki kriterler üzerinden yapılan titiz bir kıymetlendirme sonucunda veriliyor. Firmamız bünyesinde hem inovasyon idare sistemi standardının uygulandığının hem de inovatif çalışmaların yapıldığının delili olan bu sertifika, yaptığımız yatırımların ve vizyonumuzun ödüllendirilmesi manasına geliyor. Bu tarafıyla hem gurur verici hem de bizi daha düzgününü yapmak için motive edici bir muvaffakiyete imza atmış bulunuyoruz. Başta bu alanda vizyonu ile bize daima güç veren Yönetim Kurulu Liderimiz Sayın Ahmet Çalık olmak üzere, bu süreçte emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma bu vesileyle teşekkürlerimi sunuyorum.” 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim