yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Çankaya Belediyesi Çankaya Evleri, yıl boyunca eğitim alan kursiyerlerinin ürettiği çalışmaları Başkentlilerle buluşturdu

Zübeyde Hanım Toplumsal Tesisinde gerçekleşen “Çankaya Konutları Yıl Sonu Sergileri” ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görüyor.

Çankaya Belediyesi Çankaya Evleri, yıl boyunca eğitim alan kursiyerlerinin ürettiği çalışmaları Başkentlilerle buluşturdu


Zübeyde Hanım, İsmail Cem, Yıldız, Maltepe, Birlik, Ayrancı, Nazım Hikmet, Sokullu, Karapınar, Mürsel Uluç, Emek, Hasan Ali Yücel, 100. Yıl, Cebeci, Dilekler ve 50. Yıl, Kırkkonaklar, Esat, Mimar Sinan, Bayraktar ve Bademlidere Çankaya Meskenlerinde eğitim alan kursiyerlerin yapıtları 9 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek.

Çankaya Belediyesinin vatandaşların çeşitli kurslarla kendilerini geliştirdikleri Çankaya Evleri’nde yıl sonu stantları başladı. Çankaya Konutları, kursiyerlerinin bir yıl boyunca yaptıkları ürünleri Zübeyde Hanım Toplumsal Tesisinde gerçekleşen “Çankaya Meskenleri Yıl Sonu Sergileri” ile beğeniye sundu. 6 Mayıs tarihinde açılan sergide Zübeyde Hanım, İsmail Cem, Yıldız, Maltepe ve Birlik Çankaya Konutları’nda eğitim alan kursiyerlerin yapıtları Başkentlilerle buluştu.

SERGİLER 9 MAYIS’A KADAR GÖRÜLEBİLECEK

Vatandaşların toplumsal aktivitelere katılarak çeşitli kurslarla kendilerini geliştirdikleri Çankaya Evleri’nde kursiyerler, emeklerini sergileme memnunluğunu ve gururunu yaşıyor. Fotoğraftan rölyefe, takı dizaynından dikişe, seramikten örgüye, deri çanta ve aksesuar üretiminden fotoğrafçılığa kadar yaklaşık 116 branşta hizmet verilen Çankaya Konutları’nda her yıl yaklaşık 27 bin kursiyer eğitim alıyor. Çankaya Meskenlerinde kursiyerlerin yıl boyunca birbirinden farklı çalışmalarla yeteneklerini ortaya koyduğu “Çankaya Meskenleri Yıl Sonu Sergileri” 9 Mayıs tarihine kadar Zübeyde Hanım Toplumsal Tesisinde ziyaret edilebilecek. 6 Mayıs tarihinde Zübeyde Hanım, İsmail Cem, Yıldız, Maltepe, Birlik Çankaya Evleri’nin çalışmalarıyla açılan stant; 7 Mayıs tarihinde Ayrancı, Nazım Hikmet, Sokullu, Karapınar, Mürsel Uluç ve 8 Mayıs tarihinde Emek, Hasan Ali Yücel, 100. Yıl, Cebeci, Dilekler ve 50. Yıl Çankaya Evleri’nin ortak standıyla devam edecek. 9 Mayıs tarihinde ise Kırkkonaklar, Esat, Mimar Sinan, Bayraktar ve Bademlidere Çankaya Meskenleri, yapıtlarını misafirlerine sunacak. 

ÇAYYOLU BÖLGESİ ÇANKAYA MESKENLERİ STANTLARI 17 MAYIS’TA

Çankaya Konutları yıl sonu stantlarının ikinci kısmı ise Çayyolu Muharrem Dalkılıç Parkı’nda gerçekleşecek. Çayyolu, Beysukent, Bilkent, Mutlukent, Türkkonut, Türkan Saylan ve Ümitköy Çankaya Konutları kursiyerlerinin el emeği göz ışığı eserleri de 17 Mayıs’ta Çankayalıların beğenisine sunulacak.

YIL UZUNLUĞU FİYATSIZ KURSLAR

Çankaya Belediyesi Çankaya Evleri 2023-2024 eğitim devrinde 27 Çankaya Konutunda yaklaşık 27 bin kursiyere hizmet verdi. Hobi ve şahsî gelişim ile meslek edindirme kurslarının yanı sıra LGS ve YKS imtihanlarına hazırlanan öğrencilere de fiyatsız kurslar veren Çankaya Meskenleri, kütüphaneleri ile de öğrencilerin konforlu bir ortamda ders çalışmalarını sağlıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ