yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Çankaya Belediyesi kadınlara E-ticaret eğitimi desteği de veriyor

Çankaya Belediyesi, toplumsal belediyecilik anlayışı ile işsizliğe tahlil hedefli hayata geçirdiği İş ve İstihdam Merkezinde kurs gören bayanlara E-ticaret eğitimi dayanağı de veriyor.

Çankaya Belediyesi kadınlara E-ticaret eğitimi desteği de veriyor


Çankaya Belediyesi, toplumsal belediyecilik anlayışı ile işsizliğe tahlil gayeli hizmetlerini sürdürüyor. İş ve istihdam Merkezi aracılığıyla İstihdam Garantili Mesleksel eğitimler düzenleyen Çankaya Belediyesi, bayanların meslek sahibi olmalarına ve gelir elde etmelerine dayanak veriyor. Bayanlar, Çankaya Belediyesi İş ve İstihdam Merkezi sayesinde toplumsallaşırken bir yandan da ülke ve aile iktisadına katkı sağlamanın memnunluğunu yaşıyor.

MESLEK EDİNDİRME VE GELİR KAPISI BİR ARADA

İş ve İstihdam Merkezinde haftanın 5 günü toplamda 536 saat dikiş eğitimini muvaffakiyetle tamamlayan kursiyerlere eğitim sonunda ürettiklerini e-ticaret üzerinden satışını yapabilmek ya da kooperatifleşmek isteyenlere yol gösterici eğitim de verdi. Kooperatiflerin tarifi, prensipleri, pahaları ve kıymeti, kooperatiflerde raporlama, kooperatiflerde idare ve kuruluş basamağında gerekli ayrıntılar konusunda bilgiler aktarıldı.  Çankaya Belediyesi dayanağı ile hayallerini gerçekleştirme bahtı yakalayan bayanlara e- ticaret eğitimi de Proje Yatırım Destek (PROYAD) Genel Başkanı Tevfik Fikret Cengiz tarafından verildi.  

644 BİREYE İSTİHDAM SAĞLANDI, 2.225 TEŞEBBÜSÇÜ ADAYI EĞİTİM ALDI

Çankaya Belediyesinin İş ve İstihdam Merkezi bugüne kadar mesleksel eğitimlerle, 644 iş arayan vatandaşın sertifika sahibi olarak özel dalda faaliyet gösteren firmalarda istihdam edilmelerine takviye verdi. Öte yandan Çankaya Belediyesi ve KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Yönetimi Başkanlığı) ortasında İmzalanan işbirliği protokolü kapsamında Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başlığı altında toplam 2.225 teşebbüsçü adayı, 72 saatlik ağır bir eğitime doğal tutuldu. Üniversite, lise ve ilköğretim mezunlarına yönelik açılan sınıflarda; işletme idaresi teknikleri, pazarlama, finansal idare, stratejik planlama üzere mevzularda eğitim vererek, kendi işini kurmak isteyen yeni girişimcilerin kuracakları işlerde başarılı ve istikrarlı olmalarında yol gösterici oldu.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ