yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Çankaya Belediyesi nisan ayı etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor

Kültür sanat merkezlerinde tiyatro ve stantlar sanatseverlerin ilgi odağı oluyor. Yıkılmış kentin hikayesi Bir Antakya Anlatısı izleyicilerden büyük ilgi gördü.

Çankaya Belediyesi nisan ayı etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor


Kültür sanat merkezlerinde tiyatro ve stantlar sanatseverlerin ilgi odağı oluyor. Yıkılmış kentin hikayesi Bir Antakya Anlatısı izleyicilerden büyük ilgi gördü.

Fikret Otyam Sanat Merkezi ise Rota Tekrar Oluşturuluyor standına mesken sahipliği yaptı.

Çankaya Belediyesi’nin Nisan ayı aktiflikleri dolu dizgin sürüyor. Fikret Otyam Kültür Merkezi’nde “Rota Tekrar Oluşturuluyor” standı görücüye çıktı. Ece Akay, Uzay Çöpü, Zeynep Karabacak, Deniz Altay Kaya, Kayahan Kaya, Şeyma Tüzül, Aykut Öz, Erinç Ulusoy, Çağıl Ömerbaş ve Cihan Özesen üzere farklı disiplinlerden sanatkarların yapıtlarından oluşan stant 19 Mayıs’a kadar sanat tutkunlarını ağırlayacak.

GERİ DÖNECEĞİZ
Yılmaz Güney Sahnesi’nde ise “Bir Antakya Anlatısı” tiyatro oyunu sahnelendi. Bilgin Sevinç’in kaleme aldığı ve Canser Dayanır tarafından sahnelenen oyun,  Çankayalı tiyatro severlerden tam not aldı. İzleyicileri içindeki düşlerle ve hasretlerle Antakya’ya gerçek bir seyahate çıkaran  “Bir Antakya Anlatısı” yıkılmış bir kentin hikayesini ele alıyor. Antakya’nın tarihinin, aşklarının ve kardeşlik içinde yaşamayı bilen sosyolojisinin, şiir ve müzikle harmanlanarak aktarıldığı oyunda her şeye karşın “Geri döneceğiz!” iletisi veriliyor.

ROTA TEKRAR OLUŞTURULUYOR

Kişinin hayat gayeleri ve bunları gerçekleştirmek için eforlarının yanı sıra hayat akışı içinde karşılaşılan olayların, gayelerin rotasını değiştirdiğine vurgu yapan stant, bu karmaşayı “yol” teması üzerinden anlatıyor. Ziyaretçilerini belirsizlik kavramı ile düşünmeye sevk eden “Rota Tekrar Oluşturuluyor” tanınan kültürün öne çıkan kavramlarının da tekrar yorumlandığı bir neden-sonuç eleştirisi niteliğinde. Stant, 19 Mayıs ’a kadar haftanın her günü Fikret Otyam Sanat Merkezi’nde 09.00-20.00 saatleri ortasında fiyatsız ziyaret edilebilecek.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ