yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Çankaya’da Cumhuriyet’in 100. Yılı Resepsiyonu Düzenlendi

Lider Alper Taşdelen,” Cumhuriyet, Atatürk ve Atatürk ihtilalleri Türk milletinin aldığı nefeste, içtiği suda, yediği ekmekte vardır.

Çankaya’da Cumhuriyet’in 100. Yılı Resepsiyonu Düzenlendi

Başkan Alper Taşdelen,” Cumhuriyet, Atatürk ve Atatürk ihtilalleri Türk milletinin aldığı nefeste, içtiği suda, yediği ekmekte vardır. Türk milletinin yüreğinden, şuurundan, gönlünden Cumhuriyet sevgisini ve Mustafa Kemal Atatürk’e olan bağlılığı yok etmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi.

Çankaya Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yılına özel olarak  resepsiyon düzenledi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ülkemizin başkanı Mustafa Kemal Atatürk ve uğraş arkadaşları bir defa daha hürmet ve minnetle anıldı.

 100. Yıl resepsiyonunda sahne alan keman virtüözü Canan Anderson ve Sinema Senfonik Orkestrası marşlarla coşkulu bir gece yaşattı.

Çankaya Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. Yıl kutlamaları kapsamında Zübeyde Hanım Toplumsal Tesisinde bir resepsiyon düzenledi. Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen konut sahipliğinde gerçekleşen resepsiyona yabancı temsilciler de katıldı.

                                                                  

“ÇANKAYA CUMHURİYET’İN ADIDIR”

Başkan Alper Taşdelen Cumhuriyet’in 100. yılını kutladığı konuşmasında “Çankaya hem Cumhuriyet’in hem de Mustafa Kemal Atatürk’ün ismidir. Atatürk’ün ‘çalışkan olmak’ veciz kelamına uygun olarak hareket ediyoruz. Dokuz buçuk yıldır misyonda olduğumuz müddette Çankaya’mızın bu manada ömür kalitesini çok üst çıkardık. Ve bütün ilçe belediyeleri arasında birinci olan, ulusal ve memleketler arası mükafatları alan ve açık orta daima ileride olan bir belediye yarattık. Çünkü biz Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhuriyet’in ilçesiyiz ve O’na layık olmak zorundayız” dedi.

 

“CUMHURİYET SEVGİSİNİ YOK ETMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ”

“Cumhuriyet, yirminci yüzyılda bir ulusun küllerinden doğduğu mucizenin adıdır” diyen Lider Taşdelen kelamlarına şöyle devam etti: “Cumhuriyet bir destanın ismidir. Çünkü tarihte ulusal Kurtuluş Savaşı verirken, yeni bir devlet kuran, idare sistemini değiştiren, aydınlanma ihtilalini hayata geçiren, çağdaş, bağımsız bir devlet ve bir toplum yaratan ve bütün bunları yirmi yıllık bir mühlete sığdıran diğer bir millet yoktur.  Cumhuriyet’in yüzüncü yılı kutlamalarını oldubittiye getirerek, hutbelerinde Atatürk’ün adını anmayarak hiçbir yere varamazlar. Zira Cumhuriyet, Atatürk ve Atatürk ihtilalleri Türk milletinin aldığı nefeste, içtiği suda, yediği ekmekte vardır. Türk milletinin yüreğinden, şuurundan, gönlünden Cumhuriyet sevgisini ve Atatürk’e olan bağlılığı yok etmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. 

Cumhuriyet üretmek demektir. Cumhuriyet eğitim, fırsat eşitliği, bayan erkek eşitliği demektir. Cumhuriyet, Türkiye ve Mustafa Kemal Atatürk demektir. Türk milleti yüz yıl evvel kurduğu bu Cumhuriyet’e her vakit gönülden sahip çıkacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği üzere Türkiye Cumhuriyeti ebediyen payidar kalacaktır.” diye konuştu.

Başkan Taşdelen’in konuşmasının akabinde ünlü violinist Canan Anderson ve Sinema Senfonik Orkestrası bir müzik dinletisi gerçekleştirdi. İştirakçiler Anderson’un kemanına Cumhuriyet marşları ile eşlik etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ