yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Canlarımıza İyi Bakıyor ve Onları Tedavi Ediyoruz

Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi can dostlarımıza şifa dağıtmaya devam ediyor. Bakımevi veteriner tabibi tarafından tedavi altına alınan can dostlarımıza kanser tedavisi ve ortopedik ameliyat üzere birçok değerli operasyon yapıldı.

Canlarımıza İyi Bakıyor ve Onları Tedavi Ediyoruz


Çorlu Belediyesi olarak sokak hayvanlarını korumak ve onlara daha uygun bir hayat sunabilmek için sorumluluk şuuruyla hareket etmeye devam ediyoruz. Bir yandan onların ömürlerine ve haklarına sahip çıkabilmek için çalışırken başka yandan da sağlıklı bir hayat sürebilemeleri için tedavilerine devam ediyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi’nde birçok sokak hayvanı tedavi altına alınarak sıhhatlerine kavuştu.

Sahipsiz Çoban Köpeğine Kemoterapi

Hayvansever vatandaşlar tarafından yapılan bildirimi kıymetlendiren Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi görevlilerince bakımevine kanamalı bir biçimde getirilen sahipsiz çoban köpeğinde kanser tespit edildi. Yapılan tetkiklerin akabinde yeterli huylu olduğu belirlenen kanser için çabucak kemoterapi uygulamasına başlanırken ilaç tedavisi de yapıldı. Şu anda çoban köpeğinin sıhhati düzgüne giderken tedavisine bakımevinde devam ediliyor.

Ayağı Kırılan Kediye Ortopedik Ameliyat

Yüksek bir yerden düştüğü varsayım edilen ve üzerinde çip bulunmayan ayağı kırık bir kedi, vatandaşların bildiriminin akabinde Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi’nde tedavi altına alındı.

Bacağını kaybedecek durumda olan kedi, veteriner hekimlerimizce yapılan başarılı bir ortopedik ameliyatın akabinde yine yürümeye başladı. Sıhhat denetimleri gerçekleştirilen ve eski sıhhatine kavuşması için tedavisine devam edilen kedi, tedavinin tamamlanmasının akabinde sahiplendirilecek.

Sokak Kedisi Kör Olmaktan Kurtarıldı

Özellikle kedi ve köpekler için epeyce ziyanlı olan pisi pisi otunun göz kısmına batmasıyla birlikte enfeksiyon kapan kedi tedavi altına alındı.

Mayıs ayında dökülmeye başlayan, bilhassa kedi ve köpeklerin gözüne, kulağına, burnuna, lisanına, boğazına ve patilerine batan, tek taraflı ilerleyerek enfeksiyon ve ağrılı apselere neden olan ve onları mevte dahi götürebilen pisi pisi otu tohumunun batması sonucu Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevine getirilen sokak kedisi, veteriner tabip tarafından sedasyona alınarak kör olmaktan kurtarıldı. Pisi pisi otu battığı yerden çıkarılırken sokak kedisi sıhhatine kavuşana dek tedavi altına alındı.

Kabuğu Kırılan Kaplumbağa Tedavi Edildi

Araç çarpması sonucu yaralanarak kabuğu ziyan gören kaplumbağa, Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi veterinerleri tarafından tedavi edildi.

Bakımevine getirilen kaplumbağanın yapılan muayenesinde araç çarpması sonucu ziyan gören ve ezilme nedeniyle kırılan kabuk kısmının altında yer alan doku tedavi edildikten sonra doku uyumlu epoksi ile açık yara kapatıldı ve tedavisinin tamamlanmasının akabinde Tabiat Müdafaa ve Millî Parklar Bölge Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim