yandex
ankara seo
ankara web tasarım
22.04.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

CarrefourSA Eşarj Yatırımlarına Devam Ediyor

Türkiye’nin önde gelen perakendecilerinden CarrefourSA, elektrikli araç şarj istasyonu yatırımlarına sürat kesmeden devam ediyor. 25 mağazasında 31 şarj noktası olan CarrefourSA, elektrikli araç kullanıcılarına daha fazla erişim imkânı sunarken, 2024 yılı sonunda 40 şarj noktasına ulaşmayı hedefliyor. 

CarrefourSA Eşarj Yatırımlarına Devam Ediyor


Türkiye’nin önde gelen perakendecilerinden CarrefourSA, elektrikli araç şarj istasyonu yatırımlarına sürat kesmeden devam ediyor. 25 mağazasında 31 şarj noktası olan CarrefourSA, elektrikli araç kullanıcılarına daha fazla erişim imkânı sunarken, 2024 yılı sonunda 40 şarj noktasına ulaşmayı hedefliyor. 

30 yıldır, yenilikçi bakış açısıyla müşterilerine sürdürülebilir tahlillerin yanı sıra, kaliteli ve kesintisiz hizmet sunmaya devam eden CarrefourSA, elektrikli şarj istasyonlarıyla tabiata olan yatırımlarını da sürdürüyor. Finansal uygulamaları ön planda tutarak, tabiat dostu bir geleceğe katkıda bulunmak için Hayat için Doğrusu demeye devam eden CarrefourSA 25 mağazasındaki 31 şarj noktasıyla yılda 4 binden fazla elektrikli araç kullanıcısına hizmet vermeyi hedefliyor. 

Hedef yıl sonunda 40 istasyona ulaşmak

“Dünyada ve Avrupa’da artan elektrikli araç kullanımı ile birlikte Eşarj istasyonlarının da sayısının her geçen gün arttığını görüyoruz” diyen CarrefourSA İcra Heyeti Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Bulut Batum ise şunları söylüyor: “Bugün birçok müşterimizin de elektrikli araçları tercih ettiğini gözlemliyoruz. Müşterilerimiz üzere biz de tabiat için doğrusunu yapmak istiyoruz. Bu doğrultuda yeni kuşak araçların kullanılmasını destekliyor, otoparklarımıza şarj istasyonları kuruyoruz. CarrefourSA olarak birinci kere 2020 yılında Sabancı Holding küme şirketlerimizden EnerjiSA ile başladığımız iş birliğimizde 3 yılda 36 hizmet noktasına ulaştık. Müşterilerimizin büsbütün online bir sistem üzerinden kredi kartlarıyla ödemelerini yapabildikleri ve şarj dolumu sırasında CarrefourSA mağazalarında diledikleri üzere vakit geçirebildikleri hizmet ağımızı 2024 yılında büyütmeye devam edeceğiz. Maksadımız yıl sonuna kadar 40 şarj istasyonuna ulaşmak.”

“Yatırımlarımızla tahlil üretiyoruz”

2023 yılı Eylül ayında Güç Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yapılan açıklamada da Türkiye’de şarj istasyonu sayısının her ay süratle arttığını belirten Batum, “Toplam 8 bin 861 şarj noktasına ulaşıldığı, ülkemizde de yaklaşık her 14 araca bir süratli şarj (DC) noktası düştüğü açıklandı. Fakat şarj istasyon noktalarının yetersiz olması elektrikli araç kullanıcıları için bir sorun. Bu yatırımlarımızla birinci etapta buna tahlil üretiyoruz. Bir öbür sorun ise aracın şarj edilme sürecinde müşterilerin bekleme müddeti. 15-20 dakikalık bir şarj süreci sonrasında 50 kilometre seyahat için kâfi olacak formda araçlarını şarj edebiliyor.  Yüzde 100 dolum için yaklaşık 6 saatlik bir şarj süreci gerekiyor. Bu noktada da CarrefourSA Eşarj noktalarıyla otomobil sahipleri araçlarını şarj ederken diledikleri üzere CarrefourSA mağazasında ve yeme içme tecrübe alanlarında keyifli vakit geçirebiliyor.” dedi. 

“Mağaza otoparklarımızı e-şarj noktalarına dönüştürüyoruz”

Batum, “Dünya dönüşüyor, gelişiyor ve sürdürülebilir gelecek için tabiatla iş birliği yapmamız gerekiyor.” derken kelamlarına şöyle devam etti: “2020 yılında bu alandaki yatırımlarımız başladığından beri 25 şarj istasyon noktası açılışı gerçekleştirdik. Bu istasyonlardan 20 binden fazla araç, 13 bin saatten fazla faydalandı. Bu kapsamda perakende dalında mağaza otoparklarımızı Eşarj noktası haline getirmek için yatırımlarımız sürat kesmeden devam edecek. Yeni Kuşağın Sabancı’sı vizyonuyla hakikat adımları atmaya devam ederek, müşterilerimizin de tabiata karşı olan duyarlılıklarına katkı sağlamayı sürdüreceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ