yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Cartoon Network’ün İklim Koruyucuları projesi devam ediyor: Şahika Ercümen bir dünya fark yaratacak

Çocukları iklim değişikliği konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan Cartoon Network’ün İklim Koruyucuları projesi, Ulusal Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen’in iştirakiyle genişliyor. Başarılı atlet, “Sen de Cartoon Network İklim Koruyucusu ol, bir dünya fark yarat” diyerek çocukları harekete geçmeye davet ediyor.

Cartoon Network’ün İklim Koruyucuları projesi devam ediyor: Şahika Ercümen bir dünya fark yaratacak


Çocukları iklim değişikliği konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan Cartoon Network’ün İklim Koruyucuları projesi, Ulusal Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen’in iştirakiyle genişliyor. Başarılı atlet, “Sen de Cartoon Network İklim Koruyucusu ol, bir dünya fark yarat” diyerek çocukları harekete geçmeye davet ediyor. 

 

Eğlenceli karakterleri ile çocuklara renkli dünyaların kapılarını açan Cartoon Network, “İklim Koruyucuları” projesiyle yarının büyüklerini şimdiden bilgilendirmeyi, bilinçlendirmeyi amaçlıyor.  2021 yılında hayata geçen İklim Koruyucuları projesi, 6-12 yaş kümesindeki çocuklara suyun ehemmiyetini anlatıyor; eğitici ve ilham verici adımlarla herkesi iklim değişikliğiyle gayret etmeye çağırıyor. 

Bu yıl küresel su meseleleri hakkında farkındalığı yükseltmeyi önceliklendiren Cartoon Network, Avrupa genelinde yürüttüğü kampanya ile su ile ilgili zorlukların üstesinden kolektif olarak gelmek için günlük hayatlarında atabilecekleri küçük adımlar konusunda çocukları bilinçlendirecek.

Proje Türkiye’nin en değerli atletlerinden Ulusal Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen’in de dayanağıyla çocuklarla buluşacak. 

 

Asıl suyun altında nefes alıyorum

Kırdığı rekorlar ile tarihe geçen Ulusal Dalış Rekortmeni ve atlet Şahika Ercümen: “Dalış rekorlarını kırmak için durmadan çalışıyorum, nefesimi tutuyorum ancak bir taraftan da aslında suyun altında nefes alıyorum. Beni hayata bağlayan okyanusların dünyamızın da hayat kaynağı olduğunu her fırsatta hatırlatıyorum. Hepimiz su kaynaklarının tehlikede olduğunu biliyoruz. Ben de farkındalık için yaptığım dalışlarda denizlerimizi nasıl kirlettiğimizi göstermek için çabalıyorum. Bugün gayretlerimi Cartoon Network İklim Koruyucusu olarak büyütüyorum. Cartoon Network’ün “Sen de bir iklim koruyucusu ol bir dünya fark yarat” dediği projesinde; çocuklara küçük adımlar atarak sularımızı nasıl koruyabileceğimizi anlatmak için kolları sıvadım” dedi.  

 

Projeye dayanağım suya minnetimin ifadesi 

Çocuk yaşlarında yaşadığı astım hastalığı nedeniyle konuttan bile çıkmakta zorlanırken su sporları ve dalış ile yaşama döndüğünü hatırlatan Ercümen: “Suya minnetimi ve hürmetimi bu proje ile bir defa daha vurgulamak istedim. Çocuklara ilham olmak, onlara suyun, denizin, okyanusun kıymetini anlatabilmek için kaleme aldığım Doğan Egmont’tan çıkan Deniz Kızı ve Delfi adlı kitabım da projenin bir kesimi olacak ve bu kapsamda Cartoon Network’ün platformlarında sesli kitap olarak dinlenebilecek. Hem projeye özel çektiğimiz görüntüler hem de kitabımla çocuklara ulaşabilmek benim için çok değerli” dedi. 

 

Bir dünya fark yaratmaya kararlıyız

Bu yıl proje kapsamında suyun değerine dikkat çekmeyi amaçladıklarını belirten Cartoon Network Türkiye Pazarlama, Dijital ve Halkla İlgiler Yöneticisi Aslıhan Gerim “Çocuklara suyun değerini anlatmak, su kirliliğinin önüne geçebilmek için günlük hayatlarında atabilecekleri küçük adımlarla 

nasıl fark yaratabilecekleri konusunda ilham olmayı hedefliyoruz. Yaptığımız tüm çalışmalarla çocuklarda şuuru artırabilmek ve fark yaratmak konusunda kararlıyız. Bu seyahatte rekorlara imza atan ulusal atletimiz Şahika Ercümen ile birlikte yürümekten memnunluk duyuyoruz” dedi.

İklim Koruyucuları uygulaması çocukları bekliyor 

Gerim kelamlarına şöyle devam etti; “Su, Cartoon Network izleyicileri için son derece değerli bir husus ve her çocuğu bir formda etkileyen en üniversal iklim hususlarından biri. Cartoon Network bu şuurla mikro sitesinde ve uygulamasında su temalı özel İklim Koruyucuları misyonları oluşturdu. Cartoon Network bu vazifelerle su tasarrufu için duş müddetlerini 5 dakikaya indirmeye, mahallî su yollarını (dere, ırmak yahut kıyı olabilir) temizlemeyi ve lokal alanlardaki çöpleri toplamayı teşvik ediyor. Meskende yapılabilecek misyonlar ortasında ise yağ, yiyecek ve ıslak mendilleri masraflara atmama, bunun yerine kompost yahut çöp kutularının kullanımını teşvik eden çeşitli su vazifeleri yer alıyor.”

İklim Koruyucuları uygulamasında seyahat, güç, hayvanlar üzere etrafla ilgili çeşitli misyonlar çocukları bekliyor. Proje ile ilgili daha fazla bilgi ve farklı vazifeler fiyatsız olarak indirilebilen uygulamada görüntülenebiliyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim