yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Çekimleri Lüleburgaz’da gerçekleştirilen Paranoya’ adlı filmin oyuncuları bir araya gelerek açıklamalarda bulundu

Çekimleri Lüleburgaz’da gerçekleştirilen ve Kasım ayında vizyona girmesi planlanan ‘Paranoya’ isimli sinemanın oyuncuları ve direktör Cengiz Özkarabekir basın mensupları ile bir ortaya gelerek açıklamalarda bulundu.

Çekimleri Lüleburgaz’da gerçekleştirilen Paranoya’ adlı filmin oyuncuları bir araya gelerek açıklamalarda bulundu


Sinemanın başrol oyuncularından Onur Buldu, Kasım ayında sinemanın galası için tekrar Lüleburgaz’a geleceklerini belirterek; “Bizi ağırladıkları için çok teşekkür ediyoruz. Lüleburgaz seyircisine bildirimizi gelip burada vereceğiz. Kasım’da burada da gala yapacağız” dedi.

Usta oyunculardan oluşan takımı ve senaryosu ile yılın merakla beklenen sinemalarından biri olan ‘Paranoya’nın çekimleri sürüyor.

Çekimleri Lüleburgaz’da gerçekleştirilen sinemanın oyuncuları bu kere basın mensupları için Evrensekiz’de kamera karşısına geçti.

“DERDİ OLAN BİR FİLM”

Filmde Terzi Süleyman’ı canlandıran oyuncu Adem Yılmaz; “Çekimler çok keyifli geçti. Çok hoş bir takım var. Ustalarımız var, başrolümüz Onur Buldu, Ege Kökenli. Onlarla çalışmak çok keyifli, insan olarak da çok hoş cana yakın beşerler. Oyunculukta alışveriş çok değerlidir, o manada birbirimizden çok hoş alışverişte bulunduk. Cengiz (Özkarabekir) hocamız da çok naif, çok hoş bir adam ve bize bu manada müsaade verdi. Çekimlerimiz devam ediyor. Burada olmaktan çok memnunuz. Artık bir ayağımız Lüleburgaz’da. Lüleburgaz halkı çok tatlı, çok cana yakın. Güya 90’lı yıllara dönmüş üzereyiz, o zamanlardaki o samimiyete dönmüş üzere hissediyorum” sözlerini kullandı.

“Filmimiz hem sıkıntısı olan bir film” diyen Yılmaz; “Aynı vakitte kendi içinde de bir kara güldürüsü olan bir sinema. Terzi Süleyman’ı oynuyorum. Umarım aksanı hakikat yapmışımdır sürçülisan ettiysek af ola. O manada çok heyecanlıyım” dedi.

“LÜLEBURGAZ’I ÇOK SEVDİK”

Filmin oyuncularından Özgün Akaçça da Lüleburgaz’daki çekimlerin adeta bir bayram buluşması üzere geçtiğini belirterek; “Filmde İbraam’ı canlandırıyorum. Cengiz hoca arayınca çok heyecanlandım. Daha evvel deneyimlemediğim bir roldü. Biraz alkolik, keyfine düşkün, bir yandan da hayata tutunamamış, sevgi görmemiş biri o yüzden sevmeyi de bilmiyor. Sevmeyi bilmeyen biri o duyguyu yaşadığında ne yapacağını tam olarak kestiremiyor. Benim için çok heyecanlı geçti, Lüleburgaz’ı çok sevdik. İstanbul’dan birkaç saat uzaklıkta bir yere gelip çok samimi bir ortama düştük. Güya bir bayram buluşması üzere oldu. Lüleburgaz halkına ve Lüleburgaz Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Akaçça; “Filmde şive yapmaya uğraş ettim. Buralı olmadığımız için tam olarak o ağzı yapmak çok gerçekçi gelmeyecekti. Baştan sona değil de spesifik yerlerde şiveyi kullanmak istedim. Umarım izleyicilerimiz İbraam’ı kendilerine yakın bulurlar. Şimdiden uygun seyirler diliyorum” dedi.

“MEMLEKETİMDE OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM”

Filmin başrol oyuncularından Kırklarelili Ege Kökenli de; “Filmde Nebahat’i oynuyorum. Babadan kalma bir dokuma atölyesinin başına geçmiş. Aslen Kırklareliliyim, oyunculuğa başladığım birinci vakitler Dupnisa Mağarası’nda Hamdi Alkan’ın ‘En Yeterli Arkadaşım’ dizisi için çekim yapmıştık. Bu sinema sineması için uzun soluklu birinci kez Kırklareli’de çekim yapıyoruz. Hem memleketimde olmaktan hem memleketimin hoş insanlarıyla bir ortada olmaktan çok memnunum. Herkes bizi çok hoş ağırladı, daima güler yüz gösterdiler. Her şey çok hoş gidiyor, umarım seyirciye de yansır. Lüleburgaz seyircisi de bizi yalnız bırakmaz diye düşünüyorum” diye konuştu.

“LÜLEBURGAZ SEYİRCİSİNE BİLDİRİMİZİ BURADA VERECEĞİZ”

Başrol oyuncularından Onur Buldu ise; “Filmde Muntazam’ı oynuyorum, bir gazeteci. Lüleburgaz’a geliyorum ve yollarımız Nebahat’le kesişiyor. Lüleburgaz’da olmaktan çok memnunuz, o kadar yardımcı oldular ki bize. Bazen çok geç saatlere kadar çekim yaptık, herkes çok anlayışlıydı. Bizi ağırladıkları için çok teşekkür ediyoruz. Lüleburgaz seyircisine bildirimizi gelip burada vereceğiz. Kasım’da burada da gala yapacağız” dedi.

İSTANBUL’DAN LÜLEBURGAZ’A UZANAN HİKAYE

Senaryosunu Kubilay Zerener’in yazdığı, direktörlüğünü Cengiz Özkarabekir’in yaptığı sinema, üniversite öğrencisiyken yazdığı bir şiir yüzünden mahpusa atılan, hapisteyken babasının cenazesine katılamamasından ötürü paranoyası başlayan Muntazam (Onur Buldu) isimli gazetecinin başından geçenleri bahis alıyor.

Filmin oyuncu takımında Onur Buldu, Ege Kökenli, Bülent Şakrak, Füsun Demirel, Cihat Tamer, Hüseyin Avni Danyal, Ayşen İnci, Osman Alkaş, Adem Yılmaz, Özgün Akaçça üzere isimler yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ