yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Cem Şevki Özalpuk, tedavi gördüğü hastanede resim sergisi açtı

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi(EÜTF) Ruh Sıhhati ve Hastalıkları Anabilim Kolu Başkanlığı uyumunda, Toplum Ruh Sıhhati Merkezi (TRSM) Danışanı Cem Şevki Özalpuk’un yapıtlarından oluşan fotoğraf standı sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Cem Şevki Özalpuk, tedavi gördüğü hastanede resim sergisi açtı


EÜTF Ruh Sıhhati ve Hastalıkları Anabilim Kısmında tedavi gören hastalara motivasyon gayeli olarak Muhittin Erel Amfisinde gerçekleştirilen standın açılışına; TRSM Sorumlu Tabibi Dr. Öğr. Üyesi Damla İşman Haznedaroğlu, Klinik Psikolog Ayşe Altan, Sosyal Hizmet Uzmanı Arda Tomba,  klinik çalışanları, hastalar ve sanatseverler katıldı.

TRSM Sorumlu Tabibi Dr. Öğr. Üyesi Damla İşman Haznedaroğlu “Toplum Ruh Sıhhati Merkezleri, kronik ruhsal rahatsızlığı olan bireylerin tıbbi tedavilerine ek olarak toplumsal işlevselliklerini artırma, meslek edindirme, ferdi olarak hayata daha etkin katılabilme ismine kurulmuş merkezlerdir. Stantta yapıtları yer alan Cem Şevki Özalpuk, bizim uzun yılardır tedavi ettiğimiz bir danışanımız.  Fotoğraf konusunda yeteneğini bildiğimiz bir kişi. Eforu ve çalışkanlığıyla gözlenen ve bilinen bir hastamız. Ferdî stant açarak yapıtlarını beğeniye sunması bizi onurlandırıyor, çok memnun oluyoruz” dedi    

“Sosyal etkinliklerle hastalar özgüven kazanıyor”

Klinik Psikolog Ayşe Altan ise  “Ege Üniversitesi Ruh Sıhhati ve Hastalıkları Anabilim Kolu olarak, kronik psikoz hastalarının ayakta tedavi sürecinde rehabilitasyon maksatlı yapmış olduğumuz müzik, spor, fotoğraf, seramik, ebru sanatı üzere toplumsal etkinliklerle tedaviyi destekliyoruz. Bu süreç, hastaların üretimde bulunarak toplumda farkındalık yaratıp kendilerini olumlu hissetmelerini sağlıyor. Faaliyetler, hastaların birbirleriyle irtibat kurmasını sağlayarak toplumsallaşmalarına imkan tanıyor. Sanat kıymeti taşıyan eserler ile kermesler düzenlenerek bireye ve kuruma ekonomik yarar sağlıyor. Özel bir yeteneğe sahip olan Cem Bey’e de bir stant düzenleyerek kendisini onore etmek istedik. Bununla birlikte yakında bir tiyatro etkinliğimizi de sanatseverler ile buluşturacağız. Bu türlü etkinlikler, hastalarımızın özgüvenini pekiştiriyor” diye konuştu.

Sergi sahibi Cem Şevki Özalpuk ise yapıtlarının sergilenmesinden duyduğu memnuniyeti lisana getirerek katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Konuşmaların akabinde açılış aktifliği kapsamında dans gösterisi sergilendi. Şovun akabinde iştirakçiler sergiyi gezerek yapıtları incelediler. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim