yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Çevre İçin Zabıta Da 7/24 Teyakkuzda

Etraf Müdafaa Haftası kapsamında bu alanda yapılan çalışmaları paylaşan İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, son 1 yılda 244 kişi ve işletmeye etraf kirliliği nedeniyle cezai müeyyide uygulandığını duyurdu. “Zabıta Müdürlüğü 7/24 temeliyle çevreyi muhafazaya devam edecektir” denildi.

Çevre İçin Zabıta Da 7/24 Teyakkuzda


İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Etraf Muhafaza Haftası kapsamında bu alanda yapılan çalışmalara ait bilgiler paylaştı. Geleceğe daha pak bir dünya bırakmak için etraf kirliliğini önlemek ismine mesai harcayan Zabıta gruplarının çalışmaları hakkında bilgi verilirken, etraf kirliliğine dair ihlallerin mazeret kabul edilmeksizin cezai müeyyidelerle neticelendiği açıklandı.

ZABITA, ETRAF KONUSUNDA AĞIR BİÇİMDE FAALİYET YÜRÜTEN BİR BİRİM

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden mevzuya ait yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi: “1972 yılından bu yana Dünya Etraf günü olarak kutlanan 5 Haziran tarihinin içinde bulunduğu hafta, Etraf Haftası olarak kutlanıyor. Bu yıl Etraf Haftasının teması ise ‘Hepimizin Bir Dünyası Var’ olarak belirlenmiştir. Zabıta Müdürlüğümüz de vazife ve sorumlulukları itibariyle etraf konusunda görev üstlenmiş, bu alanda ağır faaliyetler yürüten bir ünite. Bu hafta özelinde vatandaşlarımızı bilgilendirmek niyetiyle çalışmalarımızı anlatmak istedik.”

1 YILDA 244 KİŞİ VE İŞLETMEYE CEZA UYGULANDI

“Bu kapsamda ısınma kaynaklı hava kirliliğinin azaltılması, tabiatta ve etrafta bozulma meydana getirecek her türlü katı, sıvı, gaz atıklarının kamuya ilişkin sair alanlara atılmasının önüne geçilmesine yönelik Zabıta Müdürlüğü takımlarımız aralıksız biçimde kontroller yapmaktadır. Yaşadığımız dünyanın bizlere ilişkin değil, gelecek jenerasyonların bize emaneti olduğu gerçeğini unutmayarak, çevreyi korumak ismine gruplarımız ihlal ve aksiliklere asla müsaade etmemektedir. 2024 yılı başından bu yana bu hususta bilhassa sanayi bölgelerinde resmi ve sivil kontroller gerçekleştirilmekte olup; son 1 yılda 244, yılbaşından bu yana ise 118 kişi ve işletmeye cezai müeyyide uygulandı. Onlarca işletme de denetlenmiş ve husus hakkında uyarılarak bilgilendirilmiştir. Denetimlerimiz 7/24 temeline nazaran resmi ve sivil olarak devam edecektir.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim