yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

CHP Genel Başkanı Özel: Cemil Tugay ile Ferdi Zeyrek’in sinerjisine güveniyorum

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir programı kapsamında Ege Belediyeler Birliği’ni ziyaret etti. Özel, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay ile Ege Belediyeler Birliği Başkanı ve Manisa Belediye Lideri Ferdi Zeyrek’in sinerjisine güvendiğini, her iki ismin de başarılı çalışmalar yapacağına yürekten inandığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Özel: Cemil Tugay ile Ferdi Zeyrek’in sinerjisine güveniyorum


CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir programı kapsamında Ege Belediyeler Birliği’ni ziyaret etti. Özel, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay ile Ege Belediyeler Birliği Başkanı ve Manisa Belediye Lideri Ferdi Zeyrek’in sinerjisine güvendiğini, her iki ismin de başarılı çalışmalar yapacağına yürekten inandığını söyledi. 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ege Belediyeler Birliği’nin İzmir Konak’taki binasını ziyaret etti. Özel’in Manisa Büyükşehir Belediye Lideri ve Ege Belediyeler Birliği Lideri Ferdi Zeyrek’i ziyaretinde, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, CHP İzmir Vilayet Lideri Şenol Aslanoğlu, CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper ile belediye liderleri ve milletvekilleri de yer aldı. 
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ferdi Zeyrek’in Ege Belediyeler Birliği Lideri olarak seçilmesinin kendileri açısından onur verici olduğunu belirtti. Özel, “Yapılan seçimdeki mutabakat, tüm belediyelerin CHP’de, Ege’de olması hepimiz açısından memnunluk verici bir durum. CHP yalnızca kıyılara sıkışmış bir imgeden, Ege’deki bütün belediyeleri kazanan, İç Anadolu’da çok sayıda belediye kazanan bir noktaya geldi. Hem Ege Belediyeler Birliği, hem Türkiye Belediyeler Birliği’nde, hem de Tarihi Kentler Belediyeler Birliği’nde CHP’li belediye liderlerimiz var” dedi. Özel, Dr. Cemil Tugay ile Ferdi Zeyrek’in sinerjisine güvendiğini, her iki ismin de başarılı çalışmalar yapacağına yürekten inandığını söyledi. 
 
“Çoğulculuktan yanayız”
Türkiye Belediyeler Birliği seçimini, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kazandığını anımsatan Özel, şunları söyledi: “Orada biz AK Parti ve MHP’nin yaşattığı geçmiş pratiklerden farklı olarak, kendilerine ‘Gelin herkes gücü oranında temsil edilsin’ dedik. Ancak AKP ve MHP kendi listelerini çıkardı. Ama biz İYİ Parti, Yine Refah Partisi, Dem Parti ile kurduğumuz büyük ittifakla Belediyeler Birliği’nin idaresini kazandık. Tek başımıza da alabilirdik lakin çoğulculuktan yanayız.”

“216 eksik oy aldı”
Türkiye Tarihi Kentler Belediyeler Birliği Başkanlığı’na Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı aday gösterdiklerini de söyleyen Özgür Özel, “Orada CHP’nin çoğunluğu yoktu. Toplam delege sayımız 424 olmasına rağmen, Mansur bey 495 oy alarak lider seçildi. Rakibi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk de 221 oy aldı. AKP’nin Cumhur İttifakı adayı AKP-MHP-Büyük Birlik Partisi oylarından 216 eksik oy aldı” dedi.

“En adil şekilde yöneteceğiz”
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Bu karşı taraftaki dağınıklığı ve bizim tarafta işlerin ne kadar yolunda gittiğini gösteriyor. Halbuki biz burada da onlara ‘Gelin birlikte olalım’ dedik lakin kabul etmediler. Orada da İYİ Parti, Yine Refah Partisi, Dem Partisi ile birlikteyiz. Çok sayıda belediyeye, Büyük Birlik Partisi, MHP, AKP’ye de teklifte bulunduk. Fakat çok olan her şeyi alsın mantığında olanlar, bizim bu paylaşma teklifimizi algılayamadı. Çoğunluklarına güvendi fakat bugün orada ortaya çıkan durum kendileri açısından son derece hüzünlü. Biz en adil biçimde yöneteceğiz. Bizim yönettiğimiz kurumlar, kısa müddette Türkiye’nin en değerli yönetilen kurumlarına dönüşüyor.”

Erdoğan ile görüşmesinde gündeme getireceği bahisleri paylaştı
Gelecek günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceklerini de hatırlatan Özel, “Haziran ayının sonunda taban fiyata artırım yapmamayı düşünenler, bunu bir defa daha düşünsünler. Buna çok sert ve çok net reaksiyon vereceğiz. Yarattığınız krizin yükünü işçilere, emeklilere yükleyemezsiniz. Buğdayda 15 lira taban fiyat bekliyoruz. Çay taban fiyatının 25 lira olarak güncellenmesini bekliyoruz. Ve bu kararların bir an evvel açıklanmasını bekliyoruz” dedi. 

“El ele yürümek üzere yola çıktık”
Ege Belediyeler Birliği Lideri seçilen, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek de “Seçimde delegasyonun takdiri ile şahsıma verdikleri oylar sayesinde birliğin lideri oldum. Ege Belediyeler Birliği 127 belediyeden oluşuyor. Birliğimizde bütünlüğü sağlamak ve el ele, kol kola yürümek ismine bir yola çıktık. Bu yolda bize takviye veren tüm belediye liderlerimize teşekkür ediyorum. Bugün de bizi burada onurlandırdınız. Çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim