yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Başkan Tugay’ı ziyaret etti “İzmir’e canımız gibi sahip çıkmaya devam edeceğiz”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay’ı makamında ziyaret eden CHP Genel Lideri Özgür Özel, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak Cumhuriyet’in, Atatürk’ün gözbebeği bu kente gözümüz üzere bakmaya, canımız üzere sahip çıkmaya devam edeceğiz.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Başkan Tugay’ı ziyaret etti “İzmir’e canımız gibi sahip çıkmaya devam edeceğiz”


İzmir’de yüzler daha çok gülecek” dedi. Lider Tugay da İzmir’de yeni kuşak belediyecilik anlayışı ile hoş bir devir başlattıklarını vurguladı. 

Bir dizi programa katılmak üzere İzmir’e gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, CHP Genel Lider Yardımcısı Ensar Aytekin, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Genel Lider Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper de katıldı. 
Ziyarette İzmir’in önemine değinen CHP Lideri Özgür Özel, “Bundan sonraki süreçte de Cumhuriyet Halk Partisi olarak Cumhuriyet’in, Atatürk’ün gözbebeği bu kente gözümüz üzere bakmaya, canımız üzere sahip çıkmaya devam edeceğiz. İzmir’de yüzler daha çok gülecek. İzmir’in yüzü en çok önümüzdeki genel seçimler akşamı saat 21.00’i bulmadan bütün Türkiye ile birlikte gülecek” diye konuştu. Lider Cemil Tugay da “İzmir’de yeni kuşak belediyecilik anlayışı ile hoş bir devir başlattık. 2 aydır yine yapılanma ve genel manada yenilikçi uygulamaları belediyeye taşıdığımız biz periyot yaşıyoruz” sözlerini kullandı. 

“Aylarca inanamadıkları seçim sonucunu aldık”
Buluşmadan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu söz eden Genel Lider Özel, “İzmir bu seçimlerde gösterdiğimiz 31 belediye başkanı adayından 29’unun seçildiği bir başarıyı elde etti. Seçimden evvel Adalet ve Kalkınma Partisi buraya çok yüksek seviyede ehemmiyet atfetti. Maddi karşılığı çok büyük bir kampanya yaptılar. Bir algı yaratmaya çalıştılar. Neredeyse İstanbul’dan daha kıymetli bir kampanyayı İzmir’de yürüttüler. Onların kampanyasının maddi gücüyle rekabet edecek ne halimiz ne niyetimiz vardı. Bizim kampanyamızın manevi tarafı çok güçlüydü. Bizim kampanyamız, Atatürk’ün annesinin emanet edildiği kentte siyaset yapmanın sorumluluğunu taşıyordu. Bizim kampanyamız Cumhuriyet Halk Partisi’nin amiral gemisi olmanın, Cumhuriyet’in sancak gemisi olmanın sorumluluğunu taşıyordu. Bu sorumlulukla birlikte daima birlikte çalıştık ve sonradan aylarca inanamadıkları seçim sonucunu aldık. İzmirliler burada, İzmir’i Cumhuriyet Halk Partisi ve Cumhuriyet’i tartıştırmadı” açıklamasında bulundu.

“Yetki bundan sonra Cemil Tugay’da”
İzmir’de lokal seçimlerde alınan oy oranının artırılması için çalıştıklarını tabir eden Özgür Özel, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Elbette gerçek bir strateji ile neredeyse bütün belediyeleri kazandık. Artık İzmir’in çok daha yüksek sayılara ulaşabilmesi için uğraş göstereceğiz. Yetki bundan sonra Cemil Tugay’da, yetki 28 belediye başkanımızda. Onlardan yalnızca kentte hoş işler yapmalarını beklemiyoruz. İzmir’in yüksek beklentilerine en uygun derecede karşılık verebilmeliler. Vatandaşımız, belediye liderlerimize ‘Bunlar Türkiye’yi yönetmeye hazır mı?’ diye bakıyor. Seçmen, Cemil Başkan’ın cebine bir anahtar sıkıştırdı. Bu anahtar güzel, yanlışsız, dürüst, şeffaf bir idarenin sonucunda genel seçimlerde Atatürk’ün partisinin iktidara gelmesinin anahtarıdır. Bu şuurla çalışıyorlar. Bu şuurla çalışmaya devam edecekler. Biz bütün gücümüzle onları desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

“Yeni kuşak belediyecilik anlayışı”
Genel Lider Özel’in ziyaretinden onur duyduğunu kaydeden Lider Dr. Cemil Tugay ise “Çok teşekkür ediyoruz. Bizi onurlandırdınız. Ziyaretinizden büyük erdem duyduk. Seçimlerden sonra aşağı üst 2 ay geçti. Bu müddet içerisinde sizlerin de bilgisi dahilinde ağır çalışma içindeyiz. Seçim sürecinde kentimize sağladığınız özel dayanak için, değerli katkılar için yürekten teşekkür ediyoruz. Zaferimizin mimarı olarak ve bu zaferin en önemli pay sahibi lideri olarak sizleri her vakit dinlemeye ve sizin önderliğinizde çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. İzmir’de yeni kuşak belediyecilik anlayışı ile hoş bir periyot başlattık. 2 aydır tekrar yapılanma ve genel manada yenilikçi uygulamaları belediyeye taşıdığımız biz devir yaşıyoruz” tabirlerini kullandı. 
Başkan Tugay, çiçek takdiminin yanı sıra İzmir’in denizden görünüşünün resmedildiği bir tabloyu ve İzmir’in simgesi gümüş Saat Kulesi biblosunu Genel Lider Özel’e ikram etti. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim