yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Çiğli Belediyesi’nden Kadınlara Hukuki Danışmanlık Hizmeti

Çiğli Belediyesi tarafından, bayanlara yönelik şiddet ve ayrımcılıkla uğraş etmek hedefiyle düzenlenen atölyede Çiğlili bayanlara yasal haklarıyla ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

Çiğli Belediyesi’nden Kadınlara Hukuki Danışmanlık Hizmeti


Bayan ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün Güzeltepe Bayan Dayanışma Merkezi’nde gerçekleştirdiği atölyeye Çiğlili bayanlar ağır ilgi gösterdi. Seminere konuşmacı olarak katılan Av. Deniz Tütüncübaşı ile Sosyologlar Güler Akan ve Şimal Karabulut; bayanların sahip oldukları anayasal haklar ve haklarının ihmal edilmesi durumunda izlemeleri gereken yol ve sistemler hakkında bilgi verdi.

Başkan Yıldız: “Her vakit yanlarında olacağız”

Kadınların toplumsal statüsünün güçlendirilmesi gayesiyle çalışmalarına devam ettiklerini vurgulayan Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, “Çiğli Belediyesi olarak, bayanların bedensel ve ruhsal manada sağlıklı bir ömür sürdürmesini öncelikli misyonumuz kabul ediyoruz. Çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz. Son olarak, Bayan ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz aracılığıyla Güzeltepe’de bayanlara tüzel takviye atölyesi düzenledik. Alanında uzman arkadaşlarımız, bayanlara hakları ve bu haklara erişim yolları hakkında bilgi verdi. Bayanlar hayatın her alanında daha güçlü ve faal olmak ismine haklarını öğrenmeli ve hiç kimseden çekinmeden haklarını savunabilmeli. Muhtaçlık duydukları her an yanlarında olmaya ve uğraşlarına dayanak vermeye devam edeceğiz” sözlerini kullandı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim