yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

CK Enerji’den, 17 binden fazla çocuğa “Enerji Okuryazarlığı” eğitimi

Güç kaynaklarının verimli kullanımı, erken yaşlarda tasarruf şuuruna erişilmesi gayesi ile “Enerji Okuryazarlığı” Projesini okullara taşıyan CK Güç, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında, İstanbul Avrupa Yakası, Antalya ve Sivas’ta toplam 96 ilkokulda, 17 bin 278 öğrenciye ulaştı.

CK Enerji’den, 17 binden fazla çocuğa “Enerji Okuryazarlığı” eğitimi


Kıt güç kaynakları hakkında farkındalık oluşturmak, verimli ve şuurlu güç tüketim alışkanlıkları kazandırmak gayesiyle CK Güç tarafından 2018 yılında başlatılan “Enerji Okuryazarlığı” Projesi, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında 17 binden fazla çocukla buluştu. CK Güç perakende şirketlerinin İstanbul Avrupa Yakası, Antalya ve Sivas’ta Ulusal Eğitim Vilayet Müdürlükleri ile yaptıkları protokoller kapsamında 96 ilkokulda 3. ve 4. sınıf öğrencilerine, “elektrik nedir, nasıl üretilir, inançlı elektrik kullanımı, güç verimliliği, meskende ve okulda güç tasarrufu” üzere bahislerde verilmeye başlanan Güç Okuryazarlığı eğitimleri muvaffakiyet ile tamamlandı. 

 

PROJE BİRÇOK EVREDEN OLUŞUYOR

CK Güç, 2018 yılında hayata geçirdiği “Enerji Okuryazarlığı” Projesi kapsamında o tarihten bu yana gücün verimli ve şuurlu kullanılması gayesiyle, birçok basamaktan oluşan adımlar atıldı. Tüketicilerin elektrik faturasındaki kalemleri tek tek görmesine imkan sağlayan ‘şeffaf fatura’, elektrikli konut aletlerinin ne kadar elektrik tükettiğini gösteren ‘tüketim hesaplama butonu’, şuurlu elektrik kullanımını desteklemek üzere de ‘tüketici kitapçığı” üzere çalışmalar gerçekleştirildi. Bu ortada çocukların erken çağda Güç Okuryazarlığı edinmesi için 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren; İstanbul Avrupa Yakası, Antalya ve Sivas vilayetlerinde il ulusal eğitim müdürlükleri ile birlikte belirlenen okullarda Güç Okuryazarlığı eğitimleri verilmeye başlandı.

 

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA 96 OKULDA EĞİTİM VERİLDİ

2023-2024 eğitim-öğretim yılında da devam eden çalışmalar kapsamında İstanbul Avrupa Yakası’nda 4 eğitmen eşliğinde 25 ilçede 50 okul ziyaret edildi. Bu çalışmalar sonucunda kelam konusu okullarda 5 bin 71 öğrenciye ulaşıldı. Antalya’da 4 eğitmen eşliğinde 5 ilçede 20 okula ziyaret gerçekleşti. Bu ziyaretlerde de 7 bin 158 öğrenciye Güç Okuryazarlığı eğitimleri verildi. Sivas’ta ise, 2 eğitmen eşliğinde Sivas vilayet merkezinde 26 okulda 5 bin 49 öğrenciye ulaştı. Böylelikle bu eğitim periyodunda toplam 96 ilkokulda, 17 binin üzerindeki öğrenci Güç Okuryazarlığı eğitimi almış oldu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ