yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Çocukların Yüzü Gülüyor Anneler Mutlu Oluyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklarda fırsat eşitliği sağlamak gayesiyle hayata geçirdiği oyuncak kütüphanesi ve eğitim merkezi çocukların yüzlerini güldürüyor.

Çocukların Yüzü Gülüyor Anneler Mutlu Oluyor


Oyuncak Kütüphanesinden faydalanan annelerden Rabia Erdoğmuş “Oyuncak kütüphanesi çocuklarımıza çok büyük katkı sağladı. Oyuncak kütüphanesinin çocuğuma katkısı olduğuna inanıyorum. Buradan çok memnunuz” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkan Saylan Çağdaş Ömür Merkezi içerisinde açılan Oyuncak Kütüphanesi çocukların uğrak yeri olmaya devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Kütüphanesi projesi ile her çocuğun oyuncağa ulaşabilmesini hedefliyor.

Büyükşehir Belediyesi oyuncak kütüphanesi dört kısımdan oluşuyor. Oyuncak kütüphanesinde kütüphane mantığı ile çocukların oyuncakları muhakkak bir müddetliğine alıp oynadıktan sonra geri iade edebileceği birinci alan, birlikte eğitim ve aktifliklerin yapılacağı ikinci alan, ruhsal danışmanlık, oyun terapisi verilecek üçüncü alan, gereksinim sahibi ve depremzede çocuklara verilmek üzere bağışların kabul edildiği dördüncü alan bulunuyor.

Çocukların ruhsal, toplumsal ve öbür alanlarda gelişimlerine katkıda bulunmak, her çocuğun her oyuncağa erişimini sağlamak, engelli bireyler içinse benlik telaşı, baş etme hünerleri kazandırmaya yönelik bir tertip olan Oyuncak Kütüphanesi Projesi lokal idarelerde bir birinci olma özelliğine sahip.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Kütüphanesinden faydalanan annelerden Rabia Erdoğmuş “Burada çocuklarım parmak boyama, sulu boya ve farkla değişik etkinlikler yapıyor. Oyuncak kütüphanesi çocuklarımıza çok büyük katkı sağladı. Çocuklar bir ortada olunca öğrenmeleri daha kolay oluyor. 5-6 aydır buraya gelip gidiyoruz. Çocuğuma da katkısı olduğuna inanıyorum. Buradan çok memnunuz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ