yandex
ankara seo
ankara web tasarım
22.04.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

CoinTR ve Huawei’den Türkiye’de Web3 inovasyonunu desteklemek için stratejik ortaklık

Dijital Geleceğin Merkezi olma maksadı ile globaldeki gücünü Türkiye’nin blokzinciri ve Web3 teşebbüslerini desteklemek için kullanan CoinTR, bilgi ve irtibat teknolojileri altyapısı ve akıllı aygıtlar alanında dünyanın önde gelen tedarikçilerinden Huawei ile Barselona’da 2024 Taşınabilir Dünya Kongresi’nde stratejik iştiraklerini duyurdu.

CoinTR ve Huawei’den Türkiye’de Web3 inovasyonunu desteklemek için stratejik ortaklık


Dijital Geleceğin Merkezi olma maksadı ile globaldeki gücünü Türkiye’nin blokzinciri ve Web3 teşebbüslerini desteklemek için kullanan CoinTR, bilgi ve bağlantı teknolojileri altyapısı ve akıllı aygıtlar alanında dünyanın önde gelen tedarikçilerinden Huawei ile Barselona’da 2024 Taşınabilir Dünya Kongresi’nde stratejik iştiraklerini duyurdu. Bu iş birliği, Türkiye’de Web3 altyapısının geliştirilmesini ve bölümler tarafından daha fazla benimsenmesini amaçlıyor.

CoinTR, Türkiye’nin gelişen dijital dünyada yerini alabilmesi, inançlı, verimli ve önder bir dijital altyapı oluşturabilmesi için Huawei ile güçlerini birleştirdi. Sürdürülebilir ve yenilikçi bir gelecek için imza atılan iş birliğiyle CoinTR’nin Web3 alanındaki uzmanlığı ile Huawei’in bulut konusundaki teknolojik uzmanlığını ile bir ortaya getiriyor. Web3 teknolojilerinin benimsenmesini teşvik edecek bu iş birliğiyle CoinTR ve Huawei, projelerin gelişimine gerekli altyapı ve takviyesi sağlayarak startupların ve girişimcilerin, Web3’ün avantajlarından yararlanmalarını amaçlıyor.

CoinTR CEO’su Ali Eşelioğlu yaptığı açıklamada, “Blockchain, Web3 ve dijital teknoloji altyapısını geliştirmeyi amaçladığımız Huawei Cloud iş birliğinden büyük memnuniyet duyuyoruz. İkinci yıldönümümüzü kutlarken, global teknoloji ve finans topluluklarıyla değerli iştirakler kurduk. CoinTR, İstanbul merkezli olmasına karşın, ulusal sonları aşan vizyona sahip. Misyonumuz, Türkiye’nin bir finans merkezi olmasına katkıda bulunmak, kripto ve blok zinciri alanında eğitim ve yeniliği teşvik ederek, lokal ekosistemi desteklemektir. Eğitimin kıymetine inanıyor, üniversiteler, kurumlar ve STK’larla iş birliği içinde, kripto okuryazarlığını ve dijital teknolojilerin anlaşılmasını faal olarak teşvik etmek için çalışıyoruz.”

Huawei Cloud Türkiye Başkanı¬¬¬ Frank Ma ise yaptığı değerlendirmede, “Web3 ve bulut inovasyonu özelinde CoinTR ile iş birliği yapmaktan memnunluk duyuyoruz. Gelecekte, işletmelerin kıymetini en üst seviyeye çıkarmak için Web3’ün avantajlarını birlikte keşfedecek ve yenilikler yapacağız. Teknolojinin en büyük cazibesi herkese yarar sağlamak ve dijital dünyada kimseyi geride bırakmamaktır. Bir bilim ve teknoloji kuruluşu olarak, her yeni teknoloji ve yeni sanayi için, Tech for Good vizyonuna inanıyoruz. Huawei Cloud’u tercih ettiği için CoinTR’ye teşekkür ediyor, bu stratejik işbirliğinin gelecekteki projelerimiz için de âlâ bir başlangıç olacağına inanıyoruz” dedi.

CoinTR ve Huawei’nin hayata geçirdiği bu iş birliği, yeni Web3 uygulamaları ve tahlillerinin yaygınlaşması ve geliştirilmesi açısından da teşvik edici bir ortam yaratıyor. Bu iştirak, eğitim ve altyapının gelişimiyle, herkesin dijital iktisada daha fazla katkı sağlayabilmesinin de önünü açıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ