yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Continental İklim Değişikliğinin Azaltılmasına Katkılarıyla A Notunu Aldı

Continental, iklim değişikliği konusunda şeffaflığı ve gösterdiği performansla Karbon Saydamlık Projesi A listesine girerek “A” notunu alan az sayıdaki şirketten biri olmayı başardı.

Continental İklim Değişikliğinin Azaltılmasına Katkılarıyla A Notunu Aldı

Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental, iklim değişikliğinin azaltılması istikametinde üstlendiği öncü rolü nedeniyle kar hedefi gütmeyen, milletlerarası bir sivil toplum kuruluşu olan Karbon Saydamlık Projesi’nden (CDP) en yüksek notu aldı. Continental iklim değişikliği konusunda şeffaflığı ve gösterdiği performansı ile birinci defa bu yıl A listesinde yer alarak iklim değişikliğinin azaltılması alanında A notunu alan az sayıdaki şirketten biri oldu.

Lider bir teknoloji şirketi olarak, şeffaflık ve global iklim değişikliğinin azaltılmasına etkin katkıda bulunmak konusunda kararlı olduklarını söyleyen Continental İnsan İlgileri Ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ariane Reinhart, şunları söyledi: “CDP’nin verdiği bu not, kararlılığımızın altını çizdiği üzere bu istikamette aldığımız önlemlerin faal bir halde uygulandığını da gösteriyor. Bu muvaffakiyet, sürdürülebilir bir geleceğe gerçek yenilikçi tahliller üretmemiz için büyük bir motivasyon kaynağı.”

Continental Küme Etraf ve İklim Koruma Başkanı Thomas Sewald, “CDP’den aldığımız A notu, Paris Mutabakatı’nın 1.5°C gayesine katkıda bulunmak için hakikat maksat ve önlemleri belirlediğimizi resmi olarak kanıtlıyor. İklim değişikliği büyük bir sorun, Continental olarak biz de tahlilin bir parçasıyız” dedi.

Büyük şirketlerin karbon salınımları hakkında onlardan bilgi toplamak ve bu bilgilerin sonuçlarını paylaşmak için 2000 yılında İngiltere’de kurulan CDP, her yıl şirketlerin iklim bilgilerini yatırımcılar ismine kıymetlendirerek A ile D- aralığında bir not veriyor. CDP sıralamasının sonuçları, yatırımcıların karar vermelerine değerli bir destek teşkil ediyor. CDP, geçen yıl yaklaşık 136 trilyon dolar fiyatında yönetilen varlığa sahip 740’tan fazla finans kuruluşunu ve yaklaşık 23 bin şirketi çevresel bilgilerini açıklamaya davet etti.

12 yıldır bu en değerli etraf sıralamasında yer alan Continental, geçen yıl iklim değişikliğinin azaltılması alanında A- notunu almıştı. 2020 yılsonundan bu yana Continental üretim tesisleri büsbütün yenilenebilir elektrikle çalışıyor. Şirket, 2040 yılına kadar üretimde, 2050 yılı sonuna kadar tüm paha zincirinde karbon-nötr olmayı hedefliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ