yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Çorlu Belediyesi Hibe Projesi İçin İmzalar Atıldı

Çorlu Belediyesi ve Merkezi Proje Yönetim Ajansı ile gerçekleştirilen “Çorlu Belediyesi’nde Küçük Ölçekli Yenilenebilir Güç Uygulaması ve Güç Dönüşümü Hibe Projesi” tanıtım ve imza merasimi düzenlendi.

Çorlu Belediyesi Hibe Projesi İçin İmzalar Atıldı


Projenin tanıtım ve imza törenine Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Belediye Lider Yardımcıları Güner Çetin ve Hakan Öztürk, Merkezi Proje Yönetim Ajansı Müdür Yardımcısı Rasa Suraučienė, Türkiye Proje Grup Başkanı Daiva Matonienė, Merkezi Proje Yönetim Ajansı milletlerarası uzmanları Jovita Ramanauskaitė ve Valius Serbenta, Çorlu Belediyesi ünite müdürleri ve proje sorumluları ile basın mensupları katıldı.

Çorlu Belediyesi’nde Küçük Ölçekli Yenilenebilir Güç Uygulaması ve Güç Dönüşümü Hibe Projesi imza merasiminde konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, çalışmaları sürecin başından beri destekleyen Merkezi Proje Yönetim Ajansı Müdür Yardımcısı Rasa Suraučienė, Türkiye Proje Takım Önderi Daiva Matonienė, Merkezi Proje Yönetim Ajansı memleketler arası uzmanları Jovita Ramanauskaitė ve Valius Serbenta’ya takviyeleri için teşekkür etti.

“Karbon Emisyonunu %40 Azaltmak İçin Çalışıyoruz”

Başkan Sarıkurt konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Bu proje, yalnızca belediyemiz için değil, tüm hemşerilerimiz için değerli bir mana taşıyor. Küçük ölçekli yenilenebilir güç uygulamaları, çevresel sürdürülebilirlik ve ekonomik kalkınma açısından büyük potansiyele sahip. 2023 yılında sürdürülebilir Güç ve İklim Aksiyon Planını hayata geçirmiştik. 2030 yılına kadar kentimizde oluşan karbon emisyonunu %40 azaltma taahhüdümüzü planımız doğrultusunda yapacağımız projelerle gerçekleştireceğiz.

“Carport Projemiz Yüzme Havuzunda Konuşlandırılacak”

Bu projeyi uygulama evresine getirirken gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonunda, projenin kentimizde ağır talep alan ve tüm hemşerilerimizin severek kullandığı, yıllık yaklaşık 8.000 kursiyeri bulunan ve 32.000 kursiyer yakınının da ziyaret ettiği Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’muzda konuşlandırılmasına karar verdik.

Carport projemizin temel hedefi, belediyemizin kurumsal kapasitesini artırmak, kentimizde yaşayan beşerlerle iklim değişikliği ile uğraş, yenilenebilir güç ve güç dönüşümü bahislerinde farkındalık yaratmaktır. 

“Karbon Emisyonu Kıymetli Ölçüde Azaltılacak”

Carport projemizin inşası tamamlandıktan sonra 86 kwe GES sistemi monte edilecek olup havuzdaki tüm aydınlatmalar LED sistemi ile değişecek, otomasyon sistemi kurularak birinci andan itibaren yıllık 118 mw güç üretimi hedeflendi. Sistem devreye girdiğinde karbon emisyonu 107,2 ton azaltılacaktır.

“Daha Pak ve Daha Sağlıklı Bir Etraf İçin Çalışıyoruz”

Proje kapsamında gerçekleştireceğimiz çalışmalar, güç verimliliğini artırmak ve çevresel etkiyi azaltmak ismine kıymetli bir rol oynayacak. Bu sayede, daha pak ve daha sağlıklı bir etraf için adımlar atacağız. Lakin bunu başarabilmemiz için sırf projelerle değil, tıpkı vakitte toplumun bu hususta dayanağı ve iştiraki değer arz etmektedir. Bu kıymetli günde bizimle birlikte olduğunuz için hepinize teşekkür ediyor, proje sürecinde muvaffakiyetler diliyorum. Projemizin en kısa müddette tamamlanarak faaliyete geçmesini temenni ediyorum. Birlikte daha pak, daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir bir Çorlu için çalışmaya devam edeceğiz.

Başkan Sarıkurt’un ardından Merkezi Proje Yönetim Ajansı Müdür Yardımcısı Rasa Suraučienė proje ve işleyişi hakkında açıklamalarda bulundu. Suraučienė’nin akabinde sırasıyla Çorlu Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Hüseyin Ayvacı, Türkiye Proje Grup Başkanı Daiva Matonienė, Çorlu Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Ozan Deniz ve müdürlük çalışanı Yasemin His Bolat ile Merkezi Proje Yönetim Ajansı memleketler arası uzmanları Jovita Ramanauskaitė ve Valius Serbenta proje ve çalışmalar hakkında birer sunum gerçekleştirdi.

Konuşmaların tamamlanmasının akabinde Çorlu Belediye Lideri Ahmet Sarıkurt ve Merkezi Proje Yönetim Ajansı Müdür Yardımcısı Rasa Suraučienė tarafından Çorlu Belediyesi’nde Küçük Ölçekli Yenilenebilir Güç Uygulaması ve Güç Dönüşümü Hibe Projesi protokolü imzalandı.

Programın akabinde proje uygulama alanı olan Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda incelemeler yapıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ