yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Cumhuriyetin Yüzü sergisi yoğun ilgi üzerine 2 Haziran tarihine kadar uzatıldı

Borusan Kocabıyık Vakfı’nın Cumhuriyetin 100. yılı için hayata geçirdiği Cumhuriyetin Yüzü standının ziyaret müddeti ağır ilgi üzerine 2 Haziran’a kadar uzatıldı.

Cumhuriyetin Yüzü sergisi yoğun ilgi üzerine 2 Haziran tarihine kadar uzatıldı


Borusan Kocabıyık Vakfı’nın Cumhuriyetin 100. yılı için hayata geçirdiği Cumhuriyetin Yüzü standının ziyaret mühleti ağır ilgi üzerine 2 Haziran’a kadar uzatıldı. Erken Cumhuriyet periyodunun edebiyat, plastik sanatlar, müzik, grafik ve mimari tasarım, sahne sanatları, müzecilik, arkeoloji üzere kültür disiplinlerine ve toplumsal yaşama bakışını yansıtan Cumhuriyetin Yüzü standı Galataport İstanbul O2 Blok’ta sanatseverlerle buluşuyor.

Borusan Kocabıyık Vakfı’nın, erken Cumhuriyet devrindeki çok boyutlu toplumsal dönüşümün kültüre, sanata ve toplumsal yaşama izdüşümlerine odaklanan Cumhuriyetin Yüzü sergisi, periyodun plastik sanatlar, müzik, edebiyat, grafik ve mimari tasarım, sahne sanatları, müzecilik, arkeoloji, sinema üzere kültürel disiplinlere bakışını günümüze taşıyor. 

1 Kasım’da kapılarını açan ve büyük ilgi gören standın ziyaret mühleti 2 Haziran’a kadar uzatıldı. Borusan Contemporary’nin katkılarıyla hayata geçirilen stant, ulusal gayret ve sonrasını kapsayan çeyrek asırlık devirdeki çok boyutlu toplumsal dönüşümü, sanat eserlerinin yanı sıra akademik sanat tarihi disiplini kapsamında ele alırken; devrin estetik anlayışını toplumsal hayattaki izleriyle aktarıyor.

 

Sergi 2 Haziran’a kadar görülebilecek

Cumhuriyetin Yüzü sergisi, sunduğu özgün seçkiyle estetik anlayışta yaşanan çeşitlilik ve değişimi ortaya koymayı amaçlıyor. Stantta, ortalarında İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, İBB, Salt, Kültür Bakanlığı Sinema Arşivi, Yapı Kredi Tarihi Arşivi, Semiha Berksoy Opera Vakfı ve İnönü Vakfı’nın da bulunduğu kültür sanat kurumları ile galeriler, ferdî arşivler, vakıflar, araştırma merkezleri, resmi arşivler ve üniversitelerin koleksiyonlarından 500’ü aşkın özgün ve dijital eser, evrak ve efemera yer alıyor.

Orijinal eser, evrak ve efemera ile dijital tecrübelerin de birlikte tasarlanarak, devrin ruhunu kapsayıcı içerik bütünüyle izleyicilere sunan Cumhuriyetin Yüzü sergisi, 2 Haziran’a kadar Galataport İstanbul O2 Blok’ta, Pazartesi hariç her gün 11.00-20.00 ortasında fiyatsız olarak ziyaret edilebilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ