yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Demircan’dan Memur ve Emekli Zammı Tepkisi

Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, “Memur ve emeklilerin gelecekleri bankalar tarafından ipotek altına alınmış durumda” dedi. 

Demircan’dan Memur ve Emekli Zammı Tepkisi

Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, “Memur ve emeklilerin gelecekleri bankalar tarafından ipotek altına alınmış durumda” dedi. 

Yetkili Sendikanın Attığı İmzanın Acı Reçetesi Kamu Çalışanlarını Yakıyor 

Yetkili sendikası Memur-Sen’in kapalı kapılar akabinde attığı imzaların bugün memur ve emekliyi mağdur ettiğini anlatan Demokratik Sağlık Sen Başkanı Togan Demircan, “Tarihi kazanımlar sonucu geldiğimiz nokta memurun ve emeklinin gelecekleri bankalar tarafından ipotek altına alınmış durumda. Yani faiz lobisi muvaffak oldu. Memur ve emekli aylıklarının belirlenmesinde aktif rol oynayan yetkili sendikanın yetkiyi eline aldığı günden beri yıllık bazda % 8 % 10 üzere sembolik sayıların altına kapalı kapılar gerisinde attığı imzanın acı reçetesi bugün kamu çalışanlarını başta olmak üzere emekliler ve tüm kısımları cayır cayır yakmakta” diye konuştu. 

Demokratik Sıhhat Sen’den Sarı Sendika Çıkışı ! kıymetlendiren Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, önemli açıklamalarda bulundu.

Memur ve Emekliye Yapılan Enflasyon Farkı Artırım mıdır ? 

Demircan şunları söyledi, “Bir aydır haber kanalları gün içinde ve ana haber bültenlerinde ……”memur ve emekliye şu kadar zam” haberlerini vermekteler. Allah aşkına enflasyon farkı artırım mıdır? Vatandaş enflasyondan doğan farkı altı ay boyunca finanse etmekte, altı ayın sonunda bugün Tüik tarafından enflasyon hesabında kullandığı açıklanan komik oranlar üzerinden aylık ve yıllık bazda enflasyon oranları açıklanmakta, haziran ayı için bu oran 1,64. Tüik bir biçimde günü kurtarıyor pekala ya çarşı pazarın gerçek bedelleri ile cebelleşen memur, emekçi, emekli, dul, yetim ne yapacak. Bu insanların vebali kim de? Yetkili sendika nuru- pak, üzerine görev olmayan ulusal ve uluslar ortası mevzularda ahkâm kesmeye devam ediyor” 

Malum Sen Başkanı Holding Patronu Gibi Açıklamalar Yapıyor 

“1007 kazanım dediler, memurun kazanımı nedir? Açlık sonunun üzerinde yoksulluk hududunun altında almış olduğu maaş mı? Bakıyoruz cılız bir ses % 10 refah hissesi talep ediyor. Memur sen’in bilmem hangi vilayet temsilcisi. Sizin genel lideriniz yok mu? Şöyle çıkıp “memura ve emekliye % 100 seyyanen artırım istiyoruz” diyebilecek. Anlaşılan yok. Ancak problem yetkili sendika liderinin üzerine görev olmayan bir mevzu olmuş olsaydı Gazi Meclis’e parmak sallar, balans ayarı vermeye çalışırdı. Çalışanların ve emeklilerin menfaatine tek bir çivi çakmıyorlar, dış bir gözlemci olarak değerlendirdiğimizde işçinin yanında durması gereken kişinin holding işvereni, ceosu üzere açıklamalar yaptığını görüyoruz. Biraz daha yüzlerini kızartsalar “her şey para demek değil” yahut “ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin” diyecekler” 

Devletin Memuru Geçinemiyor 

Buradan çalışanların içinde bulunduğu durumu siyasi parti temsilcilerinin görmek istemeyişlerini de anlamlandırmıyoruz. Bizler sizlerin öngörüsüz sendika temsilcileri ile imza ettiğiniz 2023 ağustos ayı oranlarının buharlaştığını yine dikkatinizi çekerek söz etmek istiyoruz. Devletin memuru ge-çi-ne-mi-yor. Artık bunu daha anlaşılır bir formda heceleyerek tabir etmek durumundayız. Elinizi vicdanınıza koyarak eşi çalışmayan bir memurun yahut emeklinin bu fiyatlarla insani bir biçimde, kredi kredi kartı batağına saplanmadan ömür sürebileceğine ihtimal veriyor musunuz? Veriyorsanız kelamın bittiği yerdeyiz. Toplu mukavele metninde bulunan hususlar gerektiğinde revize edilebilir. Basiretsiz bir biçimde yetkili sendika ile kamu patron heyeti tarafından imza altına alınan yedinci devir toplu mukavelesi mali haklarının acil bir formda günümüz kaidelerinde revize edilmesi gerekmektedir. Yetkili sendikayı bu manada aktif bir sendikacılık yapmaya davet ediyorum” (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı) 

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ