yandex
ankara seo
ankara web tasarım
21.04.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Denebunu 1,8 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Tüketici tecrübe ve içgörü platformu Denebunu, Eksim Ventures liderliğindeki çeşitte APY Ventures, Arya VC ve Maxis Yenilikçi GSYF’nin iştiraki ile Seri A öncesi yatırım çeşidinde 1,8 milyon dolar yatırım aldı.

Denebunu 1,8 Milyon Dolar Yatırım Aldı


Tüketici tecrübe ve içgörü platformu Denebunu, Eksim Ventures liderliğindeki tıpta APY Ventures, Arya VC ve Maxis Yenilikçi GSYF’nin iştiraki ile Seri A öncesi yatırım tipinde 1,8 milyon dolar yatırım aldı.

Markalara uçtan uca pazarlama, yazılım tahlilleri ve pazar araştırması hizmetleri sunan Denebunu, İngiltere’de hayata geçirdiği Samplico ve yeni çıkan SaaS pazar araştırması platformu Sorbunu eseri için yatırım aldı. 

2016 yılında His Özgün ve Barış Yeşilçiçek tarafından kurulan Denebunu, bugün 4 milyona yakın kullanıcı tabanının 500 milyondan fazla data noktası sayesinde partnerlik yaptığı 1000’den fazla markayı ileri düzey segmentasyon teknikleri ile erişilmesi çok sıkıntı amaç kitlelere ulaştırıyor ve markaların kullanıcıların oluşturduğu içerikten faydalanmalarına imkan sağlıyor.

Özgün teknolojik tahlilleri ve bilgi odaklı bakış açıları ile Türkiye’de yakaladıkları başarıyı, son yatırım cinsinde yurt dışına da taşıdıklarını belirten Denebunu Kurucu Ortağı ve CEO’su His Özgün, yatırım cinsinin emelleri hakkında şunları söyledi:

“Bu tipten elde edilen yatırımı, İngiltere iştirakimiz Samplico ve geçtiğimiz sene faaliyete geçirdiğimiz SaaS Pazar araştırma platformu Sorbunu’nun hem Türkiye hem İngiltere pazarında büyümesi için kullanmayı hedefliyoruz. Emelimiz; hacmi fark etmeksizin büyük küçük tüm firmaları erişmesi sıkıntı amaç kitleler ile en süratli biçimde bir ortaya getiren, tüketicinin sesini olabildiğince yere ulaştıran, ‘Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik’ (UGC) denilince akla gelen tek platform olmak.”

Toplanan yatırım ile; Denebunu İngiltere iştiraki Samplico’nun büyütülmesi ve Türkiye’de Mart 2023 prestijiyle hizmete sunulan yeni kuşak hiper süratli pazar araştırma platformu Sorbunu’nun desteklenmesi ve küresel açılımı hedefleniyor.

Denebunu’nun Küresel Pazara Açılış Seyahatinde Yanındayız

Yatırım tipine öncülük eden Eksim Ventures’un Yatırım Komitesi Üyesi Uğur Mutluhan Oruncak:

“Eksim Ventures olarak, eser yahut süreçlerinde teknoloji kullanımı ve geliştirme konusunda heyecanlı şirketlere dayanak sunma vizyonuyla hareket ediyoruz. Tüketicilerin yeni eserler keşfettiği, satın alım basamağından evvel deneyimlediği ve bu tecrübelerini paydaşlara aktarabildiği öncü bir platform olan Denebunu, vizyonumuz doğrultusunda ve yatırım tezimizle örtüşen teşebbüslerden biri oldu. Yatırım çeşidine iştirak eden pahalı iştirakçilerle yaptığımız bu yatırım ile bu bedelli markanın küresel pazarlara açılma gayesini gerçekleştirmesine katkı sağlayacağız.” dedi.

Türkiye’de Kendini Kanıtlamış Karlı İş Modelinin Globalde Yükselişi 

APY Ventures yöneticisi Mustafa Keçeli:

“Denebunu’ya birinci yatırımımızı yaptığımız 2020 yılından bugüne kadar sergiledikleri gelişim bizi epeyce keyifli etmekte. Türkiye’deki marka bilinirliğinin oturmuş olması ve operasyonel olarak karlı halde olması, İngiltere yapılanmasının tamamlanması ve SaaS eseri Sorbunu’yu hayata geçirmeleri aslında şirketin ve kurucu ortakları His ile Barış’ın muvaffakiyetlerini doğruluyor. Bu yatırımla bir arada küresel operasyonlarına yük verecek olan Denebunu’nun yazacağı muvaffakiyet öyküsünde yer almaktan epeyce mutluyuz.” dedi

Denebunu’nun Deneyimi Yatırımda Hisse Sahibi

Arya VC yönetici ortaklarından Sanem Tatlıdil Özal, bu yatırımdaki motivasyonlarını şu biçimde açıkladı:

“Denebunu’ya yatırım yapmamızın temel nedeni kurucu takımının derin bölüm deneyimi, teknik donanımı, ticarileşme ve küresel pazarlara açılma üzere ana kasları bir ortada bulundurmaları oldu. Grup olarak; pazarın temel gereksinimlerine yenilikçi tahliller getirip, değişen piyasa şartlarına süratli ahenk sağlayabilen eser ve hizmetler sunarak sürdürülebilir muvaffakiyetin temellerini attıklarına inanıyoruz. Ayrıyeten, süregelen kuvvetli ekonomik periyotlara karşın finansal açıdan sağlam kalarak büyüme gayelerine ulaşmaları da yatırımımızı güçlü temellere dayandırmamıza imkan tanıdı.”

Sürdürülebilir ve Kendini Kanıtlamış Data Odaklı İş Modeli 

Maxis’ten Koordinatör Selami Düz yatırım hakkında şöyle dedi:

“Veriyi odağına alan sürdürülebilir ve kendini kanıtlamış iş modeli ile Denebunu’nun yurt dışında başlattığı açılım atağını teşebbüs sermayesi kesiminin değerli isimlerinden sağladığı itimat ve yatırımla çok ileriye taşıyacağına inanıyorum. Denebunu ailesine muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ