yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Deniz tutkunu Güray Yeğintürk, EÜ Su Ürünleri Fakültesinden mezun oldu

Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi 38. Devir mezunlarını kesime uğurlarken, mezunlar ortasında yer alan, İzmir Metrosunda Sinyalizasyon ve Haberleşme Teknisyeni olarak çalışan 41 yaşındaki Güray Yeğintürk, hem yaşıtlarına hem de gençlere motivasyon kaynağı oldu.

Deniz tutkunu Güray Yeğintürk, EÜ Su Ürünleri Fakültesinden mezun oldu


Su Eserleri Fakültesini tercih etmesindeki nedenleri anlatan Güray Yeğintürk,  “Su Ürünleri Fakültesi Yetiştiricilik Kısmını, denize büyük tutku ve hayranlık beslediğim için seçtim. Çocukluğumdan beri denize ve denizciliğe büyük ilgi duymuşumdur. Deniz; bana kalırsa gizemi, heyecanı ve merakı çağrıştırıyor. Hatta ikiz çocuklarımın ismini bile Ege ve Deniz koydum” diye konuştu.

Yaşın yalnızca bir sayıdan ibaret olduğunu belirten Yeğintürk, “İnsanların, bilimin, tutkularının peşinden koşması onları daha canlı tutacaktır. Çalışırken okuyor olmanın getirdiği bir ekip zorluklar mevcut fakat bir formda tüm zorluklar aşılıyor. Benim bu süreçteki motivasyon kaynağım bilime olan sevgim ve yanlışsız yerde olmamdı. En büyük destekçim olan ailem vakit zaman motivasyonumun kaybolduğu anlarda yine ayağa kalkıp devam etmemi sağladılar” dedi

“Ekolojik istikrara yapabileceğim her katkı benim için çok önemli”

Kariyerine yüksek lisans yaparak devam etmek istediğini belirten Yeğintürk, “Mesleki alanda rol modelim olan hocam Prof. Dr. Ali Yıldırım Korkut ile tamamladığım lisans tezimi sürdürmek istiyorum. Mesleksel olarak da en temel gayem doğduğum ve dünyada en sevdiğim yer olan İzmir’e katkılarımı sürdürmek. İzmir Kordon dünyanın en hoş yerlerinden biri. Buradaki ekolojik istikrara yapabileceğim her katkı benim için çok önemli” dedi.

Gençlere tavsiyelerde bulunan Yeğintürk, “Atatürk’ün dediği üzere gençlik, ulusal şuura sahip ve çağdaş kültürlü olarak yetişmelidir.  Bu noktada gençlere sevdikleri yerde olmalarını öneriyorum. Zira bana kalırsa muvaffakiyetin birinci kurallarından biri bu. Bilimi takip etmeleri ve bol bol okuma yapmaları da çok kıymetli. Tahminen de en değerlisi etraflarında bilgili, yararlı ve güzel beşerler bulundurmaları. Herkese muvaffakiyetler diliyorum. Bu süreçte bana dayanak olan başta tez danışmanım Prof. Dr. Ali Korkut Yıldırım olmak üzere tüm Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Yetiştiricilik Kısmı hocalarına, İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Metro AŞ idaresi ve çalışanlarına, pahalı dostlarıma, tüm aileme ve en değerlisi pahalı eşim ve çocuklarıma dayanakları, motivasyonları ve düzgün niyetleri için teşekkür ederim” diyerek kelamlarını noktaladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ