yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Deprem şehitleri Bayrampaşa’da dualarla anıldı

Geçtiğimiz yıl 6 Şubat’ta meydana gelen ve büyük bir yıkıma neden olan zelzelelerin akabinde yardım seferberliğine katılan Bayrampaşalı gönüllüler, ‘asrın felaketinin’ yıl dönümünde yine bir ortaya geldi. Acı, gözyaşı ve umut dolu anılar hatırlandı, sarsıntıda ömrünü yitirenler dualarla anıldı. Programa Belediye Lideri Atila Aydıner’in yanı sıra AK Parti Bayrampaşa Belediye Lider adayı İlknur Kovaç Bayraktar da katıldı.

Deprem şehitleri Bayrampaşa’da dualarla anıldı

Geçtiğimiz yıl 6 Şubat’ta meydana gelen ve büyük bir yıkıma neden olan sarsıntıların akabinde yardım seferberliğine katılan Bayrampaşalı gönüllüler, ‘asrın felaketinin’ yıl dönümünde yine bir ortaya geldi. Acı, gözyaşı ve umut dolu anılar hatırlandı, sarsıntıda ömrünü yitirenler dualarla anıldı. Programa Belediye Lideri Atila Aydıner’in yanı sıra AK Parti Bayrampaşa Belediye Lider adayı İlknur Kovaç Bayraktar da katıldı.

Kahramanmaraş merkezli, 11 ili etkileyen zelzelelerin üzerinden bir yıl geçti. Büyük bir yıkıma neden olan ‘asrın felaketinde’ resmi sayılara nazaran 50 binden fazla insan hayatını yitirdi. Sarsıntının akabinde devlet ve millet el ele vererek yardım seferberliği başlattı. Enkaz altında kalanları kurtarmak ve depremzedelere umut olmak için başlatılan yardım seferberliğine Bayrampaşalı’lar da 7’den 70’e tek yürek oldu katıldı.  İşte o gönüllüler ‘asrın felaketinin’ yıl dönümünde Semih Erden Spor Salonu’nda tekrar bir ortaya geldi. Bayrampaşa Belediyesi ile Bayrampaşa Gençlik Meclisi’nin birlikte düzenlediği programda acı, gözyaşı ve umut dolu anılar hatırlandı, zelzelede hayatını yitirenler dualarla anıldı. Bayrampaşa Belediye Lideri Atila Aydıner’in mesken sahipliği yaptığı programa Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, AK Parti Bayrampaşa İlçe Lideri Ersin Saçlı, AK Parti Bayrampaşa Belediye Lider adayı İlknur Kovaç Bayraktar, Bayrampaşa Müftüsü Recep Eren, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda konuşan Lider Atila Aydıner, “Asrın felaketinde ömrünü yitiren ‘canlarımızı’ rahmetle anıyor, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Biz acıda, üzüntüde, gözyaşında kenetlenen ve tek yürek olan büyük bir milletiz. Hamdolsun, bir olduk, birlik olduk; yaraları birlikte sardık. Rabbimden ülkemizi ve milletimizi bu türlü büyük acılarla imtihan etmemesini temenni ediyor; yardım seferberliğimize katılarak takviye veren tüm komşularıma, kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ