yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Depremin 1. yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı, UNICEF ve Netflix tarafından Genç Alan’a ortak ziyaret

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bakan Yardımcısı Dr. Enes Eminoğlu, UNICEF Türkiye Temsilcisi Paolo Marchi ve Netflix Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Kamu Bağları Yöneticisi Pelin Mavili; Gaziantep’in Nurdağı ilçesindeki konteyner kentte kurulan Genç Alan’da çocuklar ve gençlerle bir ortaya geldi.

Depremin 1. yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı, UNICEF ve Netflix tarafından Genç Alan’a ortak ziyaret


Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bakan Yardımcısı Dr. Enes EminoğluUNICEF Türkiye Temsilcisi Paolo Marchi ve Netflix Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Kamu Münasebetleri Yöneticisi Pelin Mavili; Gaziantep’in Nurdağı ilçesindeki konteyner kentte kurulan Genç Alan’da çocuklar ve gençlerle bir ortaya geldi. UNICEF ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ortasındaki iş birliği programının bir modülü olarak Netflix Türkiye’nin finansman takviyesiyle kurulan Genç Alan’da çocuklara ve gençlere potansiyellerini keşfetme ve toplumsal hayata tekrar adapte olma fırsatı sunuluyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bakan Yardımcısı Dr. Enes Eminoğlu ziyaret sırasında: “Yaralarımızı el ele verip sarmaya devam edeceğiz” dedi.

GENÇ ALAN GENÇLERİ “GELECEĞE” HAZIRLIYOR

Genç Alan; gençlerin kültürel, sanatsal ve sportif programlara katılabilecekleri, çeşitli gençlik dostu etkinlikler ve toplumsal etkileşim fırsatları sunan dinamik bir merkez olarak öne çıkıyor. UNICEF, Genç Alan’da gençleri yeni yeteneklerle donatmak, toplumsal marifetlerini geliştirmek ve topluma yine entegre olmalarını kolaylaştırmak için özel eğitim programları düzenliyor. Netflix Türkiye ise merkezi finanse etmenin yanı sıra gençlerin yaratıcılığını ortaya çıkarmak ve onları yaratıcı ekosisteme dahil etmek emeliyle Bahçeşehir Üniversitesi iş birliğiyle bir atölye çalışması ve mentorluk programı düzenledi. Sanatsal üretimin güzelleştirici gücünden ilham alan Netflix Türkiye, gençlerin yeni ilgi alanlarına merak duymalarını teşvik etmeyi amaçlıyor. Gençlere; öykü anlatımı, senaryo yazımı ve çekim teknikleri konusunda eğitimler vererek onları yaratıcı kesimin önde gelen isimleriyle bir ortaya getirmeyi planlıyor. 

Netflix Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Kamu Bağları Yöneticisi Pelin Mavili, Netflix Türkiye’nin gençleri ve zelzele bölgesini destekleme kelamını vurgulayarak Genç Alan’a dair şu yorumda bulundu: “Bir yıl evvel yaşadığımız zelzele felaketinin akabinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde UNICEF Türkiye ile birlikte hayata geçirdiğimiz Genç Alan, bugüne kadar sayısız gencimizi ağırladı ve onlara umut ışığı oldu. Netflix Türkiye olarak bu projenin finansmanını sağlayarak gençlerimizi sanatın güzelleştirici gücüyle buluşturma fırsatını yakaladığımız için gururluyuz. Genç Alan’daki eğitim çalışmalarında bize ‘Geleceğin senaristleri, direktörleri Nurdağı’ndan, Genç Alan’dan çıkacak’ dedirten gençlerimizle tanıştık ve biz de kendi ismimize onlardan çok şey öğrendik. Bu manalı projenin hayata geçmesini mümkün kılan Gençlik ve Spor Bakanlığı ve UNICEF Türkiye yetkililerine, düzenledikleri eğitim çalışmalarıyla projemizi güçlü bir halde destekleyen Bahçeşehir Üniversitesi’ne teşekkür ederiz. Zelzele bölgesindeki gençlerimizin yaralarını sararak, onların geleceğe umutla bakmalarını sağlamak ismine tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

“EN BÜYÜK MUHTAÇLIK VAKİTLERİNDE, ÇOCUKLARA VE GENÇLERE BAKIYORUZ”

UNICEF, Türkiye Hükümeti ve proje ortakları ile birlikte çocukların ve ailelerin acil ve uzun vadeli gereksinimlerine karşılık vermeyi sürdürüyor. İnançlı su, aşılama ve hijyen kitleri, psikososyal takviye ve öğrenme merkezleri ile hizmet merkezleri aracılığıyla eğitim de dahil olmak üzere kritik dayanak sağlayan UNICEF Türkiye; 2.4 milyon çocuk dahil olmak üzere 4.7 milyon şahsa ulaştı.

UNICEF Türkiye Temsilcisi Paolo Marchi ziyaret sırasında şunları söyledi: “Bu merkez bir umut merkezi. Yeteneklerin, fikirlerin ve de tahlillerin beşiği. Gençlerin bir ortaya gelebileceği, geleceklerini ve toplumlarını yine inşa etmek için liderlik sergileyebileceği bir yer.  Biz de onlara bunları hayata geçirebilmeleri için alan, programlar ve marifetler sağlıyoruz. En çok da bu üzere vakitlerde. Gereksinimlerin en çok olduğu vakitlerde gençlere bakıyoruz. Onların umutlarından, korkusuzluklarından ve görmek istedikleri değişimi gerçekleştirme isteklerinden ilham alıyoruz. Zelzelenin birinci gününden bu yana proje ortaklarımızla birlikte çalışarak, sarsıntıdan etkilenen 10 vilayette 54.000’den fazla ergen ve gence ulaştık. Netflix’e sarsıntının çabucak akabinde genç dostu bir ortam yaratma konusundaki özel ilgi ve nazik dayanakları için bir sefer daha teşekkür etmek istiyorum. Netflix’in finansal takviyeleriyle ve Gençlik ve Spor Bakanlığı liderliğinde bu merkezi inşa ettik. Genç Alan’ı gençlere yönelik hizmetlerin ve fırsatların sürekliliği için kurduk. Genç gönüllülerin dayanağıyla, bölgedeki çocuklara ve gençlere dayanak olacak kalıcı bir model oluşturmayı umuyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ